Як відновити свідоцтво про народження? Інформує Сторожинецьке бюро правової допомоги

Сторожинецьке бюро правової допомоги інформує про порядок відновлення свідоцтва про реєстрацію актів цивільного стану, а саме: свідоцтва про народження. Про важливість цього документа можна довго не розповідати, адже всі розуміють, що це перший офіційний документ дитини, який підтверджує її особу, і лише на підставі якого в подальшому можна отримати паспорт і ідентифікаційний код. Але ось навіщо свідоцтво про народження дорослому?

Tyre Center Сторожинець

Причин можна привести досить багато: підтвердження родинних зв’язків, як документ, що засвідчує особистість за кордоном, в деяких іноземних державах при вступі в шлюб необхідне саме свідоцтво про народження, також документ вам може знадобиться для отримання громадянства або дозволу на проживання, зокрема в країнах ЄС.

Також окремо варто виділити необхідність замінити старі свідоцтва часів СРСР на свідоцтва нового зразка, так при оформленні поїздки за кордон, зміни громадянства, отримання посвідки на проживання, оскільки міністерства і установи України за кордоном стали все рідше приймати такі документи. У документах радянського зразка іноді виникає проблема для людей, які народилися в сім’ях військовослужбовців, на території країн Варшавського договору, і у яких в цій графі часто вказується країна і прописка “військове містечко” (наприклад “Чехія військове містечко”).

Необхідність відновлення даного документа може виникнути в разі псування документа, втрати і т.д., але найбільш актуально це для людей, яким довелося покинути тимчасово окуповані території України в силу зрозумілих причин, і у яких усі важливі документи залишилися там, і для тих, кому необхідно відновити втрачене свідоцтво ще радянських часів, оскільки отримати документ можна в РАЦС тієї союзної республіки, де він видавався.

Хто має право звертатись за дублікатом свідоцтва про народження?

Процедура повторної видачі свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану досить врегульована наказом Міністерства юстиції України, який називається “Правила державної реєстрації актів цивільного стану”.

Згідно з цим порядком за повторною видачею свідоцтва про народження дитини можуть звернеться:

 • повнолітній громадянин;
 • батьки;
 • опікуни, піклувальники;
 • представники установи охорони здоров’я, навчального або іншого дитячого закладу, де постійно перебуває дитина;
 • представник по довіреності.

Особам, які позбавлені батьківських прав дублікат свідоцтва про народження не видається.

Які документи вам знадобляться для відновлення свідоцтва про народження дорослому?

Вам знадобиться наступний перелік документів на відновлення втраченого свідоцтва про народження:

 1. Безпосередньо заява. Заявником можуть бути як батьки, так і безпосередньо людина, якій необхідно відновити документ.
 2. Паспорти батьків, де є відмітка про дітей, або ж документ, який підтверджує факт батьківства.
 3. Свідоцтво про шлюб чи про його розірвання.
 4. Інші документи, які підтверджують близьку спорідненість.
 5. Квитанція про сплату держмита на повторну видачу.

Для отримання свідоцтва повторно вам необхідно звернутися в будь-який територіальний відділ РАЦСу. Якщо ви до цих пір проживаєте там, де вам видавався документ, то це істотно полегшить завдання, оскільки повторна видача відбувається на основі актового запису за даними Державного реєстру актів цивільного стану громадян, і також перевіряються архівні записи відділу РАЦСу, який видавав документ.

Якщо ж ви змінили місце проживання, то в такому випадку звертайтеся до органу реєстрації актів цивільного стану за місцем свого проживання, вони ж в свою чергу пишуть запит до органу, який видавав документ.

Скільки відновлюється свідоцтво про народження

Людям, які особисто звернулися до відділу реєстрації актів цивільного стану, видача свідоцтва про народження повторно здійснюється в день звернення за таких умов:

 • Зібраний необхідний пакет документів і немає причин для відмови.
 • Зберігся актовий запис про народження в тому відділі РАЦСу, куди звернувся заявник.
 • Особиста присутність.

 Якщо ж з певних причин ви звернулися поштовими засобами зв’язку, повідомляючи про втрату свідоцтва про народження, то відновлене свідоцтво пересилається поштовими засобами зв’язку протягом 7 днів, але не Вам особисто, а на відділ РАЦСу за вашим місцем проживання, в якому ви вже отримуєте документ особисто при пред’явленні паспорта.

ВАЖЛИВО! У разі відмови РАЦСу видавати вам необхідний документ, домагайтеся того, щоб подібна відмова була оформлена письмово.

Після цього можна звертатися до суду по місцю реєстрації.

Також Сторожинецьке бюро правової допомоги нагадує як отримати правову допомогу дистанційно:

 • зателефонувати на нашу гарячу лінію 0800-213-103 або  за номерами тел.. +380986495139; +380997373610
 • поставити запитання в месенджер нашої фейсбук-сторінки https://www.facebook.com/Chernivtsi.LegalAid/
 • прийти в дистанційний пункт доступу і проконсультуватися через Skype-зв’язок з нашим юристом
 • написати на електронну пошту Сторожинецького бюро правової допомоги [email protected]
 • скористатися правничою вікіпедією https://wiki.legalaid.gov.ua
Категорія: Інформація
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ