Українські війська звільнили 4 села поблизу Херсона від російської окупації – CNN

Українські війська звільнили від російської окупації чотири села на півдні поблизу Херсона, повідомляє CNN українське військове джерело. Джерело додало, що їхня головна “мішень” — Херсон, передає УНН.

“Операція почалася вночі з масованого обстрілу російських позицій і тилу”, – сказало джерело, ім’я якого CNN не називає з міркувань безпеки.

“Основний напрямок атаки був на Правдиному. Ми били по їхній піхоті з ДНР та ЛНР, і вони бігли. Російський десант біг за ними. Зараз ми звільнили чотири села. Їхня перша лінія оборони прорвана в трьох місцях”, — сказало військове джерело.

Звільнені села: Нова Дмитрівка, Архангельське, Томіна Балка та Правдине.

“Багато з них було вбито і взято в полон, багато [російської] військової техніки [було знищено]”.

“Побачимо, як далі піде. Наша мета – Херсон”, – сказало джерело.

Фото ілюстративне з відкритих джерел

Українські захисники пішли в контрнаступ на півдні України. Про це заявила керівниця об’єднаного пресцентру Сил охорони та оборони «Південь» Наталія Гуменюк.

«ЗСУ розпочали наступальні дії на багатьох напрямках на півдні України», – заявила Гуменюк.

Також Гуменюк повідомила, що російські окупанти відмовляються йти в наступ на території Херсонської області. Вони окопалися і відчувають себе у відносній безпеці серед залізобетонних конструкцій. А останні прицільні удари ЗСУ в області ще сильніше знизили моральний дух ворога.

«Ті вісім потужних ударів нанесені не тільки по вогневих позиціях ворога, а й по моральному стану. Ворог деморалізований, розгублений. Складно йому збирати сили для майбутніх маневрів. Він, окопавшись і відчувши більш-менш захищений стан серед залізобетонних конструкцій, не хоче підніматися в атаку», – зазначила керівниця прессцентру Гуменюк.

За її словами, ситуація на південних напрямках залишається складною. Однак Збройні сили України продовжують все контролювати.

Представник Білого дому Джон Кірбі в понеділок, 29 серпня, прокоментував інформацію про початок наступу захисників України на півдні.

Як пише CNN з посиланням на слова Кірбі, Білий дім бачив повідомлення про український контрнаступ, але не хоче коментувати конкретні військові операції. Кірбі зазначив, що Сили оборони України «вже вплинули на військовий потенціал Росії».

«…Росіянам довелося відтягувати сили зі сходу просто через повідомлення про те, що українці можуть посилити атаки на півдні. Тому вони були змушені зменшити склад певних підрозділів у певних районах на Донбасі, щоб відреагувати на те, що вони вважали загрозою контрнаступу», – прокоментував представник Білого дому.

Категорія: Новини
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ