NASAMS і не тільки: як військова допомога Заходу зламає хід війни і на яку зброю чекає Україна

За шість місяців повномасштабної війни, найбільшу кількість військово-технічної допомоги Україні надали Велика Британія і Сполучені Штати.

Із січня 2021 року США виділили понад 13,5 мільярда доларів на безпекову допомогу Україні. Загалом США виділили понад 15,5 мільярда доларів на безпекову допомогу Україні з 2014 року.

Зокрема, передача Україні сучасних реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) M142 HIMARS та M270 MLRS, а також німецької MARS-II, суттєво змінили характер війни та уповільнили просування російських військ.

Після захоплення Лисичанська 3 липня, російські війська просунулися вглиб української території на відстань від 3,5 до 7 кілометрів. Цього критично недостатньо для т.зв. «другої армії світу».

За допомогою сучасних РСЗВ, наші Збройні сили взяли під вогневий контроль логістичну складову окупаційної армії – склади, бази накопичення боєприпасів, мости та військові аеродроми. Це суттєво деморалізувало не лише окупаційні війська, а і російське політичне керівництво, яке почало активно шукати варіанти укладення мирного договору, хоча все ще на власних умовах.

Якщо в найближчі два місяці Україна втримає військову та економічну складову ситуації, може відбутися суттєвий злам військового протистояння. Фінансові та військові ресурси рф вичерпуються, а кремль уже шукає можливість зберегти «обличчя» та втримати під контролем тимчасово окуповані території.

Утім, є суто політичними причини відмови передачі іноземними партнерами Україні новітньої зброї. В якості прикладу, наведу Австрію та Угорщину, які за 180 днів оборони України від російського вторгнення не передали Києву жодної одиниці зброї.

Розмови про те, що країни Заходу втомилися від України і тому не дають зброю, необґрунтовані. Це наочно спростовує передача нашій країні Македонією танків Т-72 і штурмовиків Су-25, а також передача Польщею близько 100 одиниць САУ Krab, 240 одиниць танків Т-72 та іншої наступальної зброї. Окрім застарілої радянської, Велика Британія, Франція, Польща, Чехія, Німеччина та інші європейські партнери, передають Україні сучасні зразки озброєнь, які за своїми тактико-технічними характеристиками, перевищують аналогічні зразки російської зброї. Це суттєво допомагає зменшити порівняльний коефіцієнт засобів ураження між ЗСУ та російською армією – якщо раніше він становив 1 до 7, то зараз – 1 до 3.

США у рамках військової допомоги, передали Україні високошвидкісні протирадіолокаційні ракети AGM-88 (HARM). Ракети виробляються корпорацією Texas Instruments і Raytheon Corporation та можуть вражати цілі на дальність від 100 до 300 кілометрів залежно від модифікацій та умов застосування. Це один із найбільш далекобійних видів зброї, які США надали Україні.

Крім того, Німеччина та ЄС передадуть Україні нові високоточні снаряди Vulcano, що здатні знищувати цілі на відстані до 80 кілометрів.

Наприкінці липня Німеччина передала Україні перші три зенітні самохідні установки Gepard і декілька тисяч боєприпасів до них. А на початку серпня ЗСУ отримали від Німеччини ще чотири установки Gepard. Таким чином, на озброєнні нашої країни загалом перебувають 12 одиниць цього виду зброї.

Нагадаю, Сполучені Штати у День Незалежності України оголосили про додатковий пакет військової допомоги в розмірі 2,98 млрд. доларів для українських Збройних сил.

За інформацією Пентагону, до нового пакету увійшли шість додаткових національних передових зенітно-ракетних систем (NASAMS) з боєприпасами для NASAMS; до 245 тисяч снарядів до 155-мм артилерійських боєприпасів; до 65 тисяч снарядів до 120-мм мінометів; до 24 протиартилерійських РЛС; безпілотні літальні системи Puma (UAS) і допоміжне обладнання для систем UAS Scan Eagle; безпілотні авіаційні системи VAMPIRE;ракетні системи з лазерним наведенням; фінансування навчання, обслуговування та підтримки техніки.

Дмитро СНЄГИРЬОВ, військовий експерт
Для БукІнфо (с)

Категорія: Новини
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ