Дністер обмілів наполовину: експертка пояснює причину

Цього року виникла складна гідрологічна ситуація з рівнем води у річках Чернівецької області, зокрема у найбільшій з них – річці Дністер.

Про причини та наслідки проблеми повідомила очільниця Чернівецького обласного ЦГМ Тетяна Негадайлова, пише molbuk.ua.

Як пояснює Тетяна Негадайлова, у 2022 році було маловодне весняне водопілля, відсутність паводків. Також низька за рівнями і витратами води літня межень, яка розпочалася в ранні терміни – з кінця травня.

“Зазвичай у нас ця межень розпочинається з кінця серпня та в осінні місяці. Кліматична норма опадів близько 100 мм, цього року були підйоми завдяки короткочасним дощам, але вони не перевищували 60 мм. В середньому по Дністровському басейні кількість опадів за вісім місяців коливалася в межах 40-55%, що не досягало норми. І, звичайно ж, це відобразилося на рівень води у річці”, – розповідає завідувачка Чернівецького ГЦМ.

Також додає, що у період з червня по серпень притік у Дністровське водосховище зменшився з 55 до 28 м³/с. Та попри низькі показники Дністровська ГЕС забезпечувала потреби води у південних регіонах України.

“Ця ситуація нагадує 2015 рік, адже тоді також були низькі показники. Сьогодні це вважається одним з найменших припливів Дністровського водосховища”, – каже Тетяна Негадайлова.

Експертка зазначає, що низький рівень води зафіксували також на Пруті та Сіреті. Так, як наступними днями передають дощі, можуть прогнозуватися підйоми води.

“Низькі показники рівня води спричиняють заростання русел, обміління, формуються ділянки стоячої води, а малі ріки пересихають. Тому, зараз невеликі підйоми рівня води – це більше позитивний наслідок, аніж негативний”, – додає Тетяна Негадайлова.

Нещодавно ми показали відео Національного природного парку Хотинський, як через відсутність опадів критично обмілів Дністер.

Категорія: Новини
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ