Письменник Андрій Любка розповів, чому насправді держава переслідує волонтерів

Волонтер пояснив різницю між гуманітарною і волонтерською допомогою 

Український письменник Андрій Любка пояснив, чому в Україні бувають випадки, коли на волонтерів відкривають кримінальні провадження і переслідують за ніби то продаж гуманітарної допомоги. Через відсутність спеціального закону, в державі автівки для армії, бронежилети та інше обладнання, придбане за зібрані українцями гроші, вважається гуманітарною допомогою. Але насправді це не гуманітарна допомога, це волонтерська допомога, яку волонтери змушені декларувати, як гуманітарку. Проте, гуманітарна допомога – це коли, наприклад, європейське місто-побратим привозить в Україну медикаменти, продукти чи засоби гігієни.
 
Про це письменник і волонтер Андрій Любка написав на своїй сторінці у Facebook.


“Тобто якщо якась інституція, організація, фірма, сім’я чи просто військові самі скинулися і попросили мене купити для них терміново машину, то це неможливо, бо “гуманітарна допомога” апріорі безкоштовна.

В чому ж підвох, у чому ж проблема? Проблема в тім, що це ніяка нахуй не гуманітарна допомога!!! Це куплені за наші кровні українські гроші товари, які ми передаємо для армії! Не існує в природі “Волонтерів Великобританії”, як у цій митній декларації, бо насправді цю машину я придбав за кордоном за ваші внески, тобто за українські гроші! Це ніяка блядь не гуманітарна допомога!
 
Всі ці машини, дрони, шоломи, тепловізори, тактичний одяг і купа іншого купляються нами за кордоном і передаються армії, але це не гуманітарна допомога за суттю, бо її ніхто не надає, воно купується!

Гуманітарна допомога – це консерви і памперси, які передає Україні якесь місто-побратим чи благодійна організація, а все куплене нами за кордоном – це ВОЛОНТЕРСЬКА ДОПОМОГА, яку держава через свою неповороткість змушує нас декларувати як гуманітарку”, – йдеться у повідомленні.

Тому держава відкриває кримінальні справи на волонтерів, переслідує, заважає працювати, буцімто за “продаж гуманітарної допомоги”, каже волонтер.

“Продаж гуманітарки – це коли в супермаркетах продаються консерви без українського маркування, а коли пише дружина військового й каже, що вона зібрала 200 тисяч гривень на авто для підрозділу чоловіка – це не гуманітарна допомога! Це їй треба допомогти, терміново знайти і перегнати в Україну автомобіль, який потім стане згідно з актом прийому-передачі на баланс військової частини!”, – продовжує Андрій Любка.

Він закликає політиків не зволікати, а розробити і прийняти спеціальний законопроєкт, аби припинити непорозуміння. 
 
 


“У мене в друзях є багато політиків і нардепів, прошу вас: розробіть законопроєкт і нарешті припиніть цей хаос! Давно треба розрізнити гуманітарну допомогу і волонтерську допомогу! Бо виходить так, що ми збираємо гроші на свої картки, а потім вони випаровуються десь за кордоном, натомість в Україну заїжджає “гуманітарна допомога” у вигляді машин, тепловізорів, дальномірів, турнікетів і так далі! Це не так – і державі пора й самій фіксувати різницю між консервами й купленою за український кошт допомогою! Наведіть у цьому порядок і не заважайте волонтерам робити свою роботу!

Дякую за увагу. А якщо хтось хоче докинути нам на “гуманітарну допомогу”, то вам сюди:
4149439022830743
Paypal: [email protected]”, – зазначає волонтер.

 
Категорія: Новини
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ