Киянин Юрій Стецюк та маріупольчанка Валерія Стецюк створили проєкт “Дім там, де ти”, щоб забезпечити безкоштовним комфортним житлом людей, які постраждали внаслідок російсько-української війни. Організатори вже спроєктували помешкання, збудували один будинок у Києві та отримали землю у Київській області для зведення наступних. Наразі проєкт шукає фінансування для створення житла ще для п’яти сімей-переселенців. До збору грошей можуть долучитися благодійні фонди, меценати та будь-які небайдужі люди.
За словами Юрія Стецюка, вони наважились на цей проєкт через своє оточення. На початку повномасштабної війни подружжя встигло вивезти батьків Валерії з Маріуполя, однак ті втратили абсолютно все – взяли з собою лиш кота і документи. У схожій ситуації опинилися і десятки знайомих та родичів.
«Ми зрозуміли, що люди, які втратили все, не можуть почати нормальне життя, не маючи нормальної оселі. Прихистки, життя в приймах, контейнерах – це короткостроковий варіант,» – розповідає Юрій Стецюк. – «Ти живеш наче в очікуванні, коли зможеш десь осісти та почати будувати життя з початку».
![](https://bukinfo.com.ua/news_inline_image/133c03a8698760b181a8059b5217aee9.jpg)
Тому пара вирішила побудувати компактне та якісне житло, яке б відповідало декільком критеріям: функціонально було таким самим, як квартира; зводилось би швидко; і могло б бути встановлене будь-де (без капітального фундаменту).
Протягом березня та квітня 2022 року залучені фахівці спроєктували перший дерев’яно-каркасний будинок з двома спальнями (для дітей та дорослих), кухнею та санвузлом. Впродовж травня та червня організатори за власні кошти звели житло біля станції метро Видубичі.
![](https://bukinfo.com.ua/news_inline_image/648e195cc421b21cba6329880fc06921.jpg)
Згодом Юрій та Валерія Стецюк вирішили масштабувати проєкт. З сотні заявок вони обрали ще п’ять сімей з двома дітьми до 18 років, які терміново потребують житла. Чотири з них – з Маріуполя, п’ята – двічі вимушено переміщені особи (до 2014 року жили в Макіївці, потім – в Дружківці).
«Ми не шукали принципово маріупольців, так склалося, що саме їм немає куди повертатися – не тільки будинку, а і цілого міста немає,» – додає Юрій Стецюк.
Нещодавно організатори проєкту отримали у безоплатне користування до 5 років землю від Боярської міської ради. Тепер вони шукають фінансування для зведення будинків.
Підтримати проєкт фінансово, ознайомитись з плануванням будинків, документами та іншими деталями можна за посиланням: https://www.newhome.org.ua/