Українці будують житло для сімей-переселенців: як допомогти

Киянин Юрій Стецюк та маріупольчанка Валерія Стецюк створили проєкт “Дім там, де ти”, щоб забезпечити безкоштовним комфортним житлом людей, які постраждали внаслідок російсько-української війни. Організатори вже спроєктували помешкання, збудували один будинок у Києві та отримали землю у Київській області для зведення наступних. Наразі проєкт шукає фінансування для створення житла ще для п’яти сімей-переселенців. До збору грошей можуть долучитися благодійні фонди, меценати та будь-які небайдужі люди.

За словами Юрія Стецюка, вони наважились на цей проєкт через своє оточення. На початку повномасштабної війни подружжя встигло вивезти батьків Валерії з Маріуполя, однак ті втратили абсолютно все – взяли з собою лиш кота і документи. У схожій ситуації опинилися і десятки знайомих та родичів.

«Ми зрозуміли, що люди, які втратили все, не можуть почати нормальне життя, не маючи нормальної оселі. Прихистки, життя в приймах, контейнерах – це короткостроковий варіант,» – розповідає Юрій Стецюк. – «Ти живеш наче в очікуванні, коли зможеш десь осісти та почати будувати життя з початку».

Тому пара вирішила побудувати компактне та якісне житло, яке б відповідало декільком критеріям: функціонально було таким самим, як квартира; зводилось би швидко; і могло б бути встановлене будь-де (без капітального фундаменту).

Протягом березня та квітня 2022 року залучені фахівці спроєктували перший дерев’яно-каркасний будинок з двома спальнями (для дітей та дорослих), кухнею та санвузлом. Впродовж травня та червня організатори за власні кошти звели житло біля станції метро Видубичі.

Згодом Юрій та Валерія Стецюк вирішили масштабувати проєкт. З сотні заявок вони обрали ще п’ять сімей з двома дітьми до 18 років, які терміново потребують житла. Чотири з них – з Маріуполя, п’ята – двічі вимушено переміщені особи (до 2014 року жили в Макіївці, потім – в Дружківці).

«Ми не шукали принципово маріупольців, так склалося, що саме їм немає куди повертатися – не тільки будинку, а і цілого міста немає,» – додає Юрій Стецюк.

Нещодавно організатори проєкту отримали у безоплатне користування до 5 років землю від Боярської міської ради. Тепер вони шукають фінансування для зведення будинків.

Підтримати проєкт фінансово, ознайомитись з плануванням будинків, документами та іншими деталями можна за посиланням: https://www.newhome.org.ua/

Категорія: Новини
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ