Очікується, що похорон королеви Єлизавети II відбудеться 19 вересня — The Guardian

У Великій Британії день похорону королеви Єлизавети ІІ буде вихідним.

Про це повідомили під час Ради престолонаслідування, пише НВ.

Монарх уже затвердив відповідний наказ. Точна дата ще не підтверджена. Як пише The Guardian, очікується, що це буде понеділок, 19 вересня.

Похорони відбудуться у Вестмінстерському абатстві. Труну з королевою відправлять з Лондона до Віндзора, а саме: каплиці Святого Георгія на території Віндзорського замку. Після смерті чоловіка Єлизавети ІІ, герцога Единбурзького Філіпа, його труну опустили в королівський склеп. Проте після смерті королеви його, імовірно, перемістять, і труни подружжя будуть поруч у меморіальній каплиці короля Георга VI.

Інфографіка: НВ

10 вересня старшого сина покійної Єлизавети ІІ Чарльза офіційно проголосили королем Великої Британії. Від зайшов на трон під іменем Карл ІІІ. Королева Єлизавета II, яка обіймала британський престол 70 років, померла в своїй шотландській резиденції Балморал 8 вересня у віці 96 років.

Перед цим лікарі висловили стурбованість станом її здоров’я, і в Балморал вирушили члени королівської родини. Поруч із королевою були принц Чарльз та принцеса Анна, які цього дня були в Шотландії.

ДО РЕЧІ

У Києві запропонували столичній владі увіковічнити пам’ять про королевe Великої Британії Єлизавету ІІ, назвавши на її честь площу та бульвар.

Про це йдеться у відповідній петиції, зареєстрованій на офіційному сайті Київської міської державної адміністрації.

Автор петиції № 11177 пропонує перейназвати площу Героїв Великої вітчизняної війни та бульвар Дружби народів на честь померлої королеви Великої Британії Єлизавети ІІ.

«Великобританія є нашим стратегічним партнером! Королева Єлизавета ІІ докладала чимало зусиль, підтримуючи Україну! Саме тому я пропоную увіковчити її ім’я в Києві та інших містах України!», — йдеться в публікації.

Категорія: Новини
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ