Бригадний генерал з Чернівців дав свій прогноз, коли може закінчитися війна

До кінця цього року навряд чи повністю війна буде завершена. Але ЗСУ України можуть відбити до половини українських територій.

Про це у коментарі molbuk.ua розповів начальник штабу одного з оперативно-тактичних угрупувань, бригадний генерал Володимир Шведюк.

“Я часто буваю на передній лінії для вивчення стану справ. Планую і проводжу операції. Задоволений тим, що роблю, коли бачу результат: мінімальні втрати наші і максимально можливі втрати противника. Ми просуваємося і створюємо передумови для великого наступу, щоб потім потужним ривком піти вперед. Завдаємо і точкові удари. Можливо, просуваємося не так швидко, як би хотілося – два-п’ять кілометрів на день, але йдемо вперед”, – каже Володимир Шведюк.

Бригадний генерал вважає, що зараз створюються передумови для звільнення наших територій.

“До кінця цього року навряд чи повністю війна буде завершена. Ми можемо відбити до половини наших територій і створити передумови, зокрема і на політичній арені, для звільнення інших наших територій. Тож контрнаступ обов’язково буде”, – запевнив Володимир Шведюк.

За словами військового, вже зараз на фронту переломний момент на користь українських військових.

“На початку війни противники були впевнені. Вони наступали з нахабством. Зараз противник “просів”. Ми його змусили зупинитися. Тепер він вже боїться. Момент на війні вже справді переломний. Ворог не такий агресивний, ми його навчили боятися”, – розповідає Володимир Шведюк.

Бригадний генерал констатує, що противник зазнає дуже великих втрат.

“Людей вони зовсім не шкодують. Ми спостерігали, як вони лізуть хвиля за хвилею – через спалену техніку, трупи військових. Їх просто ззаду гонять.

У радіоперехопленнях майже весь день чуємо, що їхні командири намагаються підняти в атаку: “Вставайте, ввечері приїде командир бригади, шкуру спустить. На хохлів вночі будемо наступати, якщо зараз не підете”. У багатьох випадках військові відмовляються від атаки. Воюють спецпідрозділи, у яких ще моральний дух сильний, вони підготовлені і воюють за гроші.

Був випадок, коли ми побачили, що “мотивує” російських військових. Ми підняли квадрокоптер над позиціями ворога. Бачимо, як через поле тікає четверо солдатів з передової, найімовірніше, дезертири. Коли вони вже добігали до лісосмуги, під’їхала бронемашина “Тигр”. Звідти вийшло четверо людей і солдатів розстріляли на місці. Ось вам “мотивація”, через яку вони лізуть. Вони прекрасно знають, якщо у бою не загинуть, то їх свої розстріляють”, – розовів Володимир Шведюк.


З досьє “МБ”

Володимир Шведюк, бригадний генерал ЗСУ.

В армії – з 1986 року. Був командиром танкового взводу, начальником штабу танкового полку у місті Сторожинець. Також служив заступником командира окремої бригади морської піхоти ВМС у Феодосії, начальником штабу окремої бригади берегової оборони ВМС у Сімферополі.
У вересні 2006 року вийшов на пенсію з військової служби.
З 2009 по 2014 рік працював в представництві Президента України в АР Крим. З жовтня 2014 по квітень 2015 працював у міській раді Чернівців.
У квітні 2015 року добровольцем повернувся до лав ЗСУ та був призначений на посаду начальника штабу-першого заступника командира 59-ї окремої мотопіхотної бригади.

З 2016 по 2018 роки – військовий комісар Чернівецького облвійськкомату.
З 2018 по 2019 роки був командиром 59 окремої мотопіхотної бригади.
Закінчив Академію Генерального штабу. Був заступником командувача Сил територіальної оборони ЗСУ.
Зараз бригадний генерал, заступник командувача об’єднаних сил.

Категорія: Новини
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ