Запаранюк пояснив, чому на кордоні з Румунією величезні черги вантажних фур

Україна не була готова до війни в таких масштабах. Відповідні, й буковинські митні пропуски на кордоні з Румунією та Молодовою не були готові до таких обсягів. Зокрема, порівняно з попереднім роком потік транспорту на “Порубному” зріс утричі.

Про це на першій від моменту призначення пресконференції для ЗМІ розповів очільник Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк, пише molbuk.ua

Спочатку черги не були такими великими, бо возити особливо було нічого, натомість зараз дозрів урожай, пояснює Запаранюк:

“Перших два місяці повномасштабної війни у нас була паливна криза. У бік Румунії рухалися порожні вантажівки, які доставляли паливо для країни, фронту, а також перевозили гуманітарні вантажі. Черги хоч і були, але проходили доволі швидко.

Але зараз пішли вантажі з зерновими. І черги суттєво зросли: проходження цих вантажних автомобілів через пункти пропуску забирає час”, – пояснює Запаранюк.

Раніше ці вантажі були оформлені у центральних або частині південних регіонів України, вони транзитом проходили через кордон і зупинялися на території порту Констанца в Румунії. Проте за останній місяць процедура ускладнилася: румуни почали самостійно закуповувати зерно для себе.

“Це інша процедура, не транзит, а переміщення вантажу з однієї країни в іншу. Відповідно, потребує додаткового навантаження на фітосанітарні служби – як наші, так і румунські. З часом ситуація внормувалася, проте тепер черги знову зросли через урожай, який у серпні почали переміщувати до європейського кордону”, – провадить очільник ОВА.

Відповідно, станом на ранок 14 вересня черги на “Порубному” налічували тисячу автівок. Тоді як пропускна здатність пункту – близько 500 автомобілів за добу (за дві зміни).

“Доклавши зусиль, ми можемо через “Порубне” здійснити пропуск додатково ще десь 20%, тобто до 600 машин на добу. Але це є критичним для Румунії. Тому що на румунському боці – пункті “Сірет” – є тільки один вузький проїзд. Машини з 4 наших колій заїзду звужуються в одну. Наразі румуни міркують над змінами на пункті “Сірет” зі свого боку. Наскільки можливо це швидко зробити – не готовий вам сказати”, – поінформував Руслан Запаранюк.

Він зауважив, що невдовзі потік черг знову збільшиться в рази. Адже очікується збір урожаю сої, а це – додаткових 300-400 фур на добу на кордоні. А в жовтні – збір кукурудзи, що зробить чергу ще довшою.

“Тому тут ми повинні не тільки на нашому рівні вирішувати це питання, а й на загальнодержавному. Завдання, яке стоїть перед нами, – запуск двох митних переходів “Дяківці” та “Красноїльськ”, – є пріоритетом номер один”, – запевнив голова ОВА.

Категорія: Новини
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ