Першу Закарпатську сіль обіцяють видобути за п’ять місяців

З соляного родовища зможуть добувати до 150 тисяч тонн солі на місяць

Після попередніх геологічних досліджень у Буштинській громаді виявили колосальний соляний пласт, котрий починається на глибині 35 м. Прогнозують, що при розробці соляного родовища, тут зможуть добувати до 150 тисяч тонн солі на місяць методом підземного вилуговування через бурові свердловини з поверхні землі.
Про це повідомив голова Закарпатської обласної військової адміністрації Віктор Микита.

“Роботи з підготовки родовища до промислового видобутку солі тривають уже кілька місяців – у межах інвестиційної угоди з ТОВ  “КАТІОН ІНВЕСТ”. Наразі тут тривають інженерні роботи з будівництва під’їзної дороги, розмітки бурових майданчиків, облаштували місця для працівників та інше. Водночас закупили сучасне обладнання для глибокого промислового буріння”, – зауважує очільник області.

Представник “КАТІОН ІНВЕСТ” повідомив, що за попередніми розрахунками вже через 5 місяців добудуть першу сіль. Родовище зможе забезпечити 100% потреби України у технічній солі, яку постачатимуть для утримання доріг у зимовий період. Зараз потреба в технічній солі – до 450 тисяч тонн на сезон.
Саме тому для виконання окремих завдань щодо покриття продовольчої безпеки країни долучили Закарпаття, яке має відповідні ресурси та потенціал. У середині серпня заступник голови Закарпатської ОВА Мирослав Білецький заявив, що Закарпаття може стати найпотужнішим виробником солі в Україні, адже запаси корисної копалини в межах ліцензійної ділянки родовища становлять майже 76 га.

На Закарпатті поблизу селища Буштино знайшли родовище солі, яке може забезпечити 100% потреб України.

Категорія: Новини
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ