У Катовіце призупинили виплату компенсацій за прихисток біженців з України

Місто чекає на кошти, які мають надійти від уряду для виплати компенсацій містянам, які прихистили в себе біженців з України

Виплата компенсацій затримується, попри те, що заяви розглядаються у встановлений законом термін, оскільки є затримки з надходженням коштів для виплати цих компенсацій від Сілезького уженду воєвудського, – йдеться в офіційній інформації міста, яку цитує портал Yavp.pl.
На цей момент в Катовіце подано 5 079 заяв на отримання компенсацій за прихисток біженців з України. Вже розглянуто 4 520 заяв, а виплачено допомогу по 3 871 заяві. Йдеться про ті, які були подані до 24 червня 2022 року. Місто поінформувало, що подальші виплати розпочнуться тільки після переказу чергових траншів від Сілезького уженду воєвудського (уряду воєводства). 
Проблеми з виплатою компенсацій “40+” за прихисток біженців з України спостерігається й в інших міста, повітах та гмінах Польщі. Усе через брак коштів.
Вони мають надходити від уряду воєводам, а ті вже — перераховувати їх органам місцевого самоврядування для виплати компенсацій. В теорії це має відбуватися протягом 30 днів після подання заяви, однак на практиці все далеко не так.
Нагадаємо, за кожного біженця, якому надається житло в Польщі та продуктова допомога, виплачується по 40 злотих на день. Тобто за 1 людину в місяць виходить 1200 зл.

Якщо прихисток надано двом особам – тоді це вже 2400 злотих на місяць і так далі.

Для порівняння: офіційна на сьогодні мінімальна зарплата в Польщі – 3010 злотих брутто, або 2363 злотих «чистими». Середньомісячні ж комунальні послуги на сім’ю з двох дорослих і двох дітей становлять орієнтовно 400‑600 злотих.
Після змін від 30 квітня 2022 року допомога надається не довше 120 днів з дня прибуття громадянина України до Польщі. Тобто, якщо хтось надав прихисток українцям наприкінці лютого/на початку березня, то компенсацію від держави в розмірі 40 злотих на день за кожну прийняту людину можна було отримати тільки до кінця червня.
Якщо хтось прийняв біженців у травні, то період виплати компенсацій розповсюджуватиметься до кінця серпня. Якщо біженці прибули до Польщі в липні, то ті, хто їх прийняв, зможуть і в липні або з липня отримати компенсацію.
Водночас є винятки з правила 120 днів отримання компенсації. Цей термін можуть продовжити, якщо приймаюча сторона надаватиме безкоштовне житло особам з інвалідністю, вагітним жінкам, пенсіонерам, жінкам, які виховують дітей до 12-місячного віку. Тобто тим, хто не може піти працювати й стати незалежними.

Категорія: Новини
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ