На Буковині відзначатимуть 80-ту річницю створення Української повстанської армії (УПА) – рішення Чернівецької облради

Відповідне рішення було прийнято на другому пленарному засіданні 9-ї сесії обласної ради. Крім того, депутати доручили Чернівецькій ОВА спільно з ЧНУ ім. Ю. Федьковича (за згодою) та громадськими організаціями розробити і подати перелік заходів, присвячених відзначенню цієї пам’ятної дати.

Чернівецька обласна рада також рекомендувала головам територіальних громад області, керівникам закладів освіти, культури, громадським організаціям активізувати освітню, культурно-просвітницьку діяльність з нагоди відзначення 80-ї річниці створення УПА та внеску буковинців у національно-визвольний рух.

Керівникам закладів освіти рекомендовано провести 14 жовтня 2022 року, у День захисників і захисниць України, тематичні уроки, виховні заходи з нагоди 80-річчя з часу утворення Української повстанської армії.

Нагадаємо, днем заснування УПА вважається 14 жовтня 1942 року. А одним із останніх боїв української повстанської армії з НКВС стало протистояння з метою заблокувати радянські військові колони, що рухалися у бік Угорщини аби придушити антикомуністичне повстання 1956 року.

Категорія: Новини
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ