Звички, які шкодять здоров’ю очей

Щоденні звички, яким ми здебільшого навіть не придаємо значення, насправді неабияк впливають на наше здоров’я та, зокрема, на стан очей. Є певні звички, що можуть призводити навіть до погіршення гостроти зору. Коригування свого способу життя або ж його окремих аспектів — це перший крок до загального оздоровлення організму. Зібрали перелік швичок, які шкодять саме здоров’ю очей та яких варто неодмінно позбутися.

Нехтування захистом очей від сонця

Сонячний ультрафіолет — то є серйозна загроза зоровій системі людини. Він шкодить очам та може викликати цілу низку захворювань, різних за ступенем серйозності: від синдрому сухого ока до катаракти. Добре, що є простий та ефективний спосіб захистити очі від ультрафіолетового проміння — носити сонцезахисні окуляри. При чому носити не лише влітку, а в будь-яку пору року за сонячної погоди.

Якщо нехтувати носінням окулярів і при цьому часто перебувати на відкритому сонці, можна серйозно нашкодити здоров’ю своїх очей.

Нехтування засобами для корекції зору

Носіння окулярів і контактних лінз, за умови, що у вас є проблеми із зором — це питання не комфорту, а здоров’я. Коли людина має труднощі з баченням, їй доводиться постійно мружитися, аби щось розгледіти. Через це очні м’язи перебувають у стані надмірної напруги, а саме через постійну перенапругу зір може погіршуватися ще більше.

Тож якщо ви маєте нарікання на свій зір, обов’язково зверніться до лікаря-офтальмолога за рецептом на окуляри або контактні лінзи. Отримавши рецепт на оптичні лінзи, ви можете самостійно підібрати до них оправу на свій смак. Сучасні магазини оптики пропонують жіночі оправи для окулярів у великому асортименті. Для чоловіків також є багато стильних, а головне якісних варіантів: https://luxoptica.ua/ua/frames-and-lenses/es_obshch_naznachenie_dlya_ispolzovaniya_pol-muzhskie/.

Тривала й безперервна робота за комп’ютером

Якщо ваша професія пов’язана з постійною роботою за комп’ютером, або, наприклад, ви зараз на дистанційному навчанні — виробіть звичку щогодини робити короткі перерви, на хвилин 10-15. Ці перерви передусім потрібні вашим очам. За комп’ютером ми концентруємо погляд на близькій відстані та майже не кліпаємо, через що очі сильно напружуються, а їх поверхня пересихає. Просто перевести погляд і трішки відволіктися буде достатньо, щоб зняти зорову напругу. Чудовий варіант для розслаблення — спеціальна гімнастика для очей.

Щодо сухості очей, то найпростіше її позбутися за допомогою зволожувальних крапель. Тож флакон крапель для очей під рукою ніколи не завадить. Якщо ви носите контактні лінзи, то краще вибирайте варіанти з оптимальним рівнем вологовмісту, як-от контактні лінзи Air Optix plus HydraGlyde.

Незбалансований раціон харчування

Харчування відіграє надважливу роль у нашому здоров’ї. Дієта, що складається лише з оброблених, рафінованих, шкідливих продуктів, небезпечна для травної системи, зору, та й організму в цілому. Очам потрібні вітаміни та корисні мікроелементи, а саме: вітаміни A, B, E, омега 3 та інші. Найбільше їх міститься в нежирних білках, корисних жирах, овочах і фруктах.

Наповніть свій щоденний раціон корисностями та старайтеся уникати шкідливих продуктів.

Поганий режим сна

Сон — то є час для відпочинку та відновлення сил, який необхідний для нормального функціонування всіх систем нашого організму. Без здорового сна організм просто не може повноцінно працювати, адже в нього немає достатньо сил на виконання повсякденних задач. Якщо регулярно недосипати, то окрім загальної слабкості, можна відчути ще й посмикування очей, зоровий дискомфорт та інші неприємні відчуття.

Для дорослої людини оптимальним вважається сон тривалістю 7-8 годин на добу.

Візьміть до увагу вищезазначену інформацію та зробіть висновки щодо аспектів свого способу життя, які потрібно вдосконалити. Якщо ви маєте якість нарікання на зір або ж хочете дізнатися більше про те, як правильно дбати про здоров’я очей — зверніться за консультацією до лікаря-офтальмолога.

* На правах реклами

Категорія: Новини
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ