Голові Нацбанку Кирилу Шевченку оголосили підозру

Керівника НБУ підозрюють в розкраданні 206 млн гривень

Голові Національного банку України Кирилу Шевченку оголосили підозру в завданні державі збитків на 206 млн гривень під час керування Укргазбанком. 
 
Про це повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура, інформує УНН.

“Про підозру повідомлено 5 основним фігурантам даного злочину, серед яких діючий голова Національного банку України (Кирило Шевченко – ред.), колишні та чинні високопосадовці банківських установ. Дії учасників організованої групи кваліфіковано за ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191; ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України”, – ідеться у повідомленні.

 
Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро України викрило протиправну діяльність службових осіб Укргазбанку, яка призвела до збитків на понад 206 млн гривень.
За даними слідства, керівництво банку, володіючи інформацією про укладені з великими клієнтами договори банківського обслуговування, використали її для розкрадання грошей.
Посадовці забезпечили укладення фіктивних договорів із фізичними та юридичними особами, які нібито будучи “агентами” банку залучили до нього великих клієнтів. За такі “агентські послуги” банк щомісячно незаконно виплачував “винагороду” цим особам.

“Слідством встановлено, що впродовж 2014 – 2019 років за цією схемою 52 фіктивним агентам безпідставно перераховано грошові кошти державного банку в сумі понад 206 млн гривень (…) Разом з тим наголошуємо, що факти викладені в повідомленні про підозру не стосуються періоду перебування діючого голови Нацбанку на посаді та виконання ним повноважень керівника центрального банку України”, – зазначили в САП.


Досудове розслідування триває.

 
4 жовтня голова Нацбанку Кирило Шевченко заявив, що залишає посаду через “причини, пов’язані зі здоров’ям”.

6 жовтня комітет Верховної Ради з питань фінансів підтримав звільнення Шевченка з посади голови НБУ.
Головним претендентом на посаду голови НБУ є Андрій Пишний.

Категорія: Новини
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ