ПАРЄ ухвалила резолюцію про визнання російського режиму "терористичним"

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію про підтримку України та визнання режиму РФ терористичним.

Про це у Telegram повідомив депутат Верховної Ради Олексій Гончаренко, пише НВ.

За його словами, за ухвалення резолюції проголосували 99 делегатів, один утримався, що є історичним результатом.

Нардеп також наводить найголовніші моменти із резолюції:

  • Російський режим визнано терористичним. Це потужний сигнал світового масштабу і це ще один крок, щоб Росію визнали країною-спонсором тероризму, зазначив Гончаренко.
  • Уперше в історії Рада Європи заявила, що треба дати зброю. Йдеться про системи ППО для захисту цивільного населення.
  • Зазначається, що перебування Росії в Раді безпеки ООН — нелегальне.
  • У резолюції підтримують якнайшвидше створення міжнародного трибуналу.

В ухваленій резолюції російський режим визнано терористичним. Крім того, у документі Рада Європи закликала надати Україні необхідне озброєння. Йдеться, зокрема,про системи протиповітряної оборони.

“У міру того, як агресія продовжується, досягаючи нових рівнів насильства і руйнувань, російський режим підтверджує свою реальну терористичну сутність своєю безрозсудною і ненависною поведінкою і злобною зневагою до основних прав людини і норм міжнародного права”, – йдеться в резолюції, яку цитує Обозреватель.

При цьому Асамблея закликала якнайшвидше створити міжнародний трибунал для російських військових злочинців.

“У цей критичний момент держави-члени Ради Європи повинні відстоювати свої принципи та цінності та докласти всіх зусиль для забезпечення того, щоб Російська Федерація понесла юридичну та політичну відповідальність за цю агресію та всі страждання та збитки, які вона створює”, – обговорили дії РФ у ПАРЄ.

ПАРЄ ухвалила резолюцію про визнання російського режиму “терористичним”

Також у резолюції зазначається, що Росія як постійний член Ради безпеки ООН кидає виклик глобальному управлінню. У ПАРЄ висловили обурення тим, що 30 вересня Рада Безпеки Організації Об’єднаних Націй не змогла ухвалити резолюцію, яка засуджує нещодавні “референдуми” через право вето Російської Федерації, незважаючи на відсутність інших голосів проти.

Таким чином, Парламентська асамблея Ради Європи засудила подальше перебування Росії в Раді безпеки ООН.

“У цьому контексті Асамблея відзначає зростаючу підтримку реформи Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй, і вітає посилення ролі Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй, у тому числі в питаннях, що стосуються підтримки міжнародного миру і безпеки”, – йдеться в документі.

У резолюції йдеться також про фінансову підтримку відновлення України. Зокрема, Асамблея закликає держави-члени Ради Європи створити всеосяжний міжнародний механізм компенсації, включаючи міжнародний реєстр збитків, та активно співпрацювати з українською владою з цього питання.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що покарання за військові злочини мають понести не лише російські окупанти, які вторглися до України, а й ті, хто віддавав накази про скоєння злочинів. Для цього український президент запропонував міжнародній спільноті створити Спеціальний трибунал для розслідування злочинів РФ проти України.

Раніше повідомлялося, що до Конгресу США внесли законопроекти, які передбачають визнання Росії країною-спонсором тероризму, а дії армії РФ – геноцидом українського народу.

Україна неодноразово закликала західних партнерів і всю світову спільноту визнати Росію країною-терористом.

Категорія: Новини
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ