Хороші новини з Брюсселю від Демчука: США готові швидко створити в Україні ешелоновану систему ППО за допомогою американських систем MIM-23 Hawk

Ті, хто учора читав, слухав мої репортажі, або дивився телебачення США памятають, що між українським журналістом Ростиславом Демчуком і шефом Пентагону Остіна Ллойда відбулась словесна перепалка під час прес-конференції. Автор цих рядків привселюдно звинуватив міністра оборони США у тому, що пан Остін Ллойд не просто ігнорує, а дискримінує українських журналістів. Однак сьогодні прес-служба Пентагону спробувала виправити свою помилку.

Прес-служба Пентагону розміщається зараз у малій залі прес-центру НАТО, де і я ці дні працював неподалік. До мене підійшов офіцер прес-служби міноборони США і запропонував коротку зустріч із головою об’єднаного комітету начальників генеральних штабів США Марком Міллі і поставити йому свої вчорашні запитання.

Нагадаю, що учора я намагався з’ясувати у Остіна Ллойда, чи будуть і коли будуть постачатися в Україну дальнобійні ракети MGM-140 ATACMS (Army Tactical Missile System та системи ППО NASAMS.

Щодо ракет NASAMS – питання все ще в стадії ухвалення рішення. Стосовно систем протиповітряної оборони NASAMS, вони будуть поставленні в Україну після завершення українськими військовими навчання з їх управління, запевнив генерал Марк Міллі. Крім того, додав він, йдуть перемовини з українською стороною про можливість створення в Україні ешелонованої системи протиповітряної оборони з використанням американських військових зенітних ракетних комплексів середньої дальності MIM-23 Hawk.

За словами Міллі, США й Україна розглядають питання про створення в Україні інтегрованої системи протиповітряної та протиракетної оборони, в якій суміщатимуться системи малої, середньої дальності і великої дальності Iris – T .

Йдеться не про весь повітряний простір України, а про конкретні райони та об’єкти, які Україні потрібно захистити негайно і першочергово, пояснив американський генерал.

***

Що ж це за системи MIM-23 Hawk? Комплекс був прийнятий на озброєння США в 1960 році і з того часу неодноразово зазнавав модернізацій, які не дозволяли комплексу сильно застаріти та підтримували комплекс на рівні вимог часу. Проте, в 1994 році в Армії США його замінили на MIM-104 “Петріот”. Остаточно експлуатацію комплексу в США було припинено в 2002 році.

Але зараз українці не мають великого вибору і не можуть бути дуже вибагливими. Треба брати все, що дають і усе, чим лише можна оборонятись.

Ростислав ДЕМЧУК, журналіст-міжнародник (Брюссель-Бельгія)
Для БукІнфо (с)

Категорія: Новини
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ