У Чернівцях вшанували військових, які загинули під час повномасштабного вторгнення російської армії в Україну. Відзнаку “На славу Чернівців” отримали дружини, мами, батьки та діти загиблих військових.
Про це повідомила кореспондентка Суспільного з нагородження.
![У Чернівцях вшанували військових, загиблих під час повномасштабного вторгнення](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/400x1.78/960e3b0d21bc06e4.jpg)
Дружина загиблого Тетяна Тілєєва розповідає, що до початку повномасштабного вторгнення її чоловік працював електриком. Добровільно пішов у військкомат на третій день війни.
“Він загинув одразу на місці, це був штурм населеного пункту Новоселівка. На скільки я знаю, вони потрапили в засідку”, — говорить жінка.
![У Чернівцях посмертно нагородили військових](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/fabc2bb144a35323.jpg)
“Ми з ним спілкувались раз на день, він тільки казав, що в нього все добре, часто не було зв’язку. Це найбільший день пам’яті загиблих, і згадуються ті хлопці, які досі за нас воюють, захищають, це для нас ніби як день слави, і день жолоби водночас”, — каже сестра загиблого Христина Гаврилюк.
Також на нагородження прийшли сім’ї військових, які раніше загинули в АТО.
Мати загиблого в АТО Ніна Трепко каже, що син Влад загинув під Дебальцевим, коли рятував поранених на полі бою. У військового народилась донька після його смерті. Зараз дитина навчається у першому класі.
“Точно не можу сказати скільки врятував життів мій син, але його командир роти зробив понад 300 оперативних втручань. Це те, що було записано у них в журналі. Такі зустрічі це як анестезія, ми бачимо, що шанують наших хлопців, пам’ятають про них”, — каже жінка.
![У Чернівцях посмертно нагородили військових](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/952fc8d32f8c0288.jpg)
![У Чернівцях вшанували військових, загиблих під час повномасштабного вторгнення](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/da2e3262e4dbcf90.jpg)
![У Чернівцях посмертно нагородили військових](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/6ef9b70d7f19eace.jpg)
![У Чернівцях посмертно нагородили військових](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/fc9b50c58f441139.jpg)
![У Чернівцях вручили нагороди захисникам та захисницям України](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/90e4c55a1116f43c.jpg)
Також нагородили старшого стрільця Національної гвардії України, старшого солдата Зіновія Ленко та офіцера-психолога Національної гвардії України, лейтенанта Валерію Ляшевську за зразкову військову дисципліну.
![У Чернівцях вручили нагороди захисникам та захисницям України](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/6904c6524a063723.jpg)
![У Чернівцях вручили нагороди захисникам та захисницям України](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/2e6ed421bbf96d92.jpg)
![У Чернівцях вручили нагороди захисникам та захисницям України](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/cd563e7c23009044.jpg)
![У Чернівцях вручили нагороди захисникам та захисницям України](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/c2e336e5306c5f5b.jpg)