Цей простий спосіб вас здивує: як позбутися кротів на дачній ділянці або на городі

Кроти не вважаються шкідниками, але негативні наслідки від присутності даної тварини на дачній ділянці все ж таки є.

Усі знають, що кротів не просто так відносять до садових шкідників. Справа в тому, що мала глибина залягання їх ходів (всього 5-20 см) не залишає шансу на виживання коренів рослин. Ними кріт не харчується, просто псує під час просування під землею. Крім того, тварина рідко з’являється на ділянці поодинці, найчастіше вони приходять сім’ями. Звірятко здатне не тільки знизити декоративність клумб і квітників, але й знищити значну частину врожаю на городі. Земляні пагорби, що активно утворюються ним, швидко приводять у непридатність газон.

Якщо ви шукаєте гуманний і ефективний спосіб позбавитися кротів, то можете використовувати натуральні аромати, які не подобаються цим гризунам і відлякують їх від вашої ділянки.

І справді, один із найпопулярніших народних способів боротьби з кротом — помістити в тунелі речовини із сильним запахом. Справа в тому, що кроти не переносять сторонні запахи, тому цей спосіб може виявитися досить ефективним. Рекомендується використовувати:

  • кавову гущу;
  • ганчірки, змочені бензином чи мазутом;
  • зіпсовану рибу та тухлі яйця;
  • гострий перець;
  • часник;
  • касторове масло.

Також можна використовувати різні ефірні олії з неприємним запахом для кротів. Наприклад, масло м’яти, розмарину або евкаліпта може бути корисним при відлякуванні цих гризунів.

Ще в магазинах продаються спеціальні ароматичні гранули, які потрібно розсипати по землі і полити водою або засипати в кротові тунелі.

При цьому важливо пам’ятати, що цей метод може зайняти деякий час, перш ніж кроти повністю покинуть вашу ділянку. Так, зіткнувшись із неприємним запахом, кріт блокує тунель, через який той проникає, і риє новий.

А ще рекомендується дотримуватись цього способу протягом тривалого періоду, адже на відміну від вібрацій, запахи через товщу землі не поширюються.

Також варто врахувати, що результати можуть змінюватись в залежності від індивідуальних особливостей та кількості кротів на вашій території.

До речі, вважається, що відлякати крота можуть деякі рослини. До них відносять:

  • нарциси – їх коріння токсичне;
  • чорнобривці – вони виділяють у ґрунт природні інсектициди і позбавляють кроту їжі;
  • рябчик імператорський – його запах відлякує звірят;
  • їстівні рослини, що сильно пахнуть — цибуля, часник, кріп, селера, базилік.

Читайте також:

Вчені знайшли найдавніший ліс, що зник мільйони років тому: там навіть тварини збереглися

Це потрібно знати: в Україні змінять правила щодо перебування тварин у укриттях

Це допоможе і на дачі, і в селі: як швидко позбутися бліх на ділянці, де є тварини

Він мав на увазі тварин? Шойгу насмішив розповідями про те, як він розбив усі “Леопарди” в Україні

Джерело: Hyser

Категорія: Без категорії
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ