Хитрощі, про які ви не знали: що потрібно зробити, щоб фіалка знову пишно цвіла у квартирі

Відкрийте секрети догляду за фіалками

Однак не варто впадати у відчай, адже це можна виправити, просто розібравшись у деяких важливих моментах догляду за цими прекрасними кімнатними рослинами.

Фіалки дійсно приваблюють своєю простотою догляду та красою.

Вони здатні прикрашати наші будинки яскравими та ароматними квітами цілий рік. Але якщо ваша фіалка раптом перестала цвісти або не утворює квітконоси, слід звернути увагу на кілька ключових факторів, що впливають на її цвітіння.

Освітлення: Фіалки люблять яскраве, але розсіяне світло. Ідеальне місце для них – східні або західні вікна. Надто яскраве сонце на південних вікнах може спричинити опіки, а на північних вікнах рослині не вистачатиме світла. Взимку рослині потрібне додаткове освітлення, яке можна забезпечити спеціальними лампами чи світлодіодними світильниками.

Горщик: Фіалки цвітуть краще, коли їх коріння повністю заповнює горщик. Виключіть використання занадто великих горщиків, тому що в такому випадку рослина може активно розвивати коріння, забуваючи про цвітіння. Оптимальний розмір горщика – втричі менший за діаметр розетки листя. Горщик також повинен мати дренажні отвори, щоб уникнути зайвого зволоження ґрунту.

Полив: Фіалки люблять помірний полив. Уникайте переливу та пересушування землі. Найкраще поливати в піддон, щоб запобігти попаданню води на листя та квіти, що може спричинити гниття або появу плям. Вода для поливу має бути м’якою, теплою та відстояною. Зазвичай полив проводиться, коли верхній шар ґрунту висохне, що відбувається приблизно раз на 3-4 дні.

Підживлення: Регулярне добриво фіалок забезпечує рослину необхідними поживними речовинами для активного росту та цвітіння. Для цього використовуються спеціальні комплексні добрива, що містять азот, фосфор, калій та мікроелементи. Підгодовувати квітку рекомендується в період активного росту та цвітіння приблизно раз на 2-3 тижні, розбавляючи добриво водою відповідно до інструкції.

Догляд: Регулярне видалення зів’ялих квітів і листя, обрізання зайвих пагонів, відщипування бічних розеток – все це важливі кроки у догляді за фіалкою. Пересадка рослини щорічно сприяє її здоров’ю. Також слідкуйте за температурою та вологістю повітря в приміщенні, де росте фіалка, та уникайте протягів та різких перепадів температури.

Розуміючи ці основні фактори, ви зможете підтримувати свою фіалку у чудовій формі, насолоджуючись її барвистим цвітінням.

Джерело: Hyser

Категорія: Без категорії
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ