Щоб не залишитись без грошей: як правильно переоформити автомобіль, не знімаючи його з обліку

Дізнайтесь, як сучасні зміни у реєстрації автомобілів в Україні спростили життя власникам.

Для тих, хто готується продати свій автомобіль, процедура переоформлення стала набагато зручнішою та простішою.

Якщо ви не знайомі зі світом продажу та купівлі автомобілів в останні роки, вам, можливо, доведеться згадати заплутаний і тривалий процес, який включав зняття б/в автомобіля з обліку в МРЕВ, отримання тимчасових номерних знаків, відвідування кількох відділень та очікування підтвердження про зняття з обліку.

Весь цей процес міг зайняти кілька тижнів і навіть місяців, з додатковими витратами кожному етапі.

Проте останніми роками в Україні відбулися суттєві зміни у процедурі реєстрації автомобілів.

Спочатку, у 2015 році, було офіційно ліквідовано МРЕВ, а послуги з реєстрації автотранспорту почали надаватись у сервісних центрах МВС. Це спростило доступ та покращило сервіс для тих, хто збирається купити чи продати автомобіль.

Вересень 2018 року приніс ще одне значне покращення – операцію “зняття з обліку” під час продажу було скасовано.

Тепер немає потреби у кількох візитах до сервісних центрів – весь процес можна завершити за одне відвідування. Це спростило і прискорило процедуру для всіх сторін.

Ще однією позитивною зміною є скасування обов’язкового отримання експертного висновку перед переоформленням автомобіля.

З 15 червня 2023 року це стало необов’язковою послугою, яку можна замовити за бажанням.

Оскільки тепер питання зняття з обліку вирішуються лише у разі утилізації, анулювання реєстрації, вивезення за кордон або в судовому порядку, процес став більш прозорим та легким для розуміння.

Що стосується оформлення купівлі-продажу автомобіля, існує два основні шляхи.

Перший – це відвідування сервісного центру МВС особисто із записом в електронну чергу або отриманням талона на місці. Другий – це дистанційне оформлення через програму Дія.

Для відвідування сервісного центру МВС необхідно записатися та мати при собі документи на автомобіль, паспорт та податковий номер.

Договір купівлі-продажу тепер укладається безкоштовно і процедура займає менше години. Важливо, що ви можете звернутися до будь-якого сервісного центру МВС, незалежно від вашого місця реєстрації.

Для дистанційного оформлення через додаток Дія, необхідно, щоб продавець мав електронний “техпаспорт” на автомобіль, а з обох сторін – електронні цивільні паспорти, зареєстроване місце проживання та податковий номер у Дії.

Процедура проходить у розділі “послуги для водія”, де ви вибираєте “продати авто” та дотримуйтесь інструкцій на кожній сторінці. Після підписання електронного договору право власності на машину переходить до покупця.

Номерні знаки можна залишити ті самі, що були на машині (якщо вони не платні), або замовити нові, а пластикове свідоцтво про реєстрацію доставлять покупцю на відділення “Укрпошти”.

Таким чином, ці зміни у процесі реєстрації автомобілів в Україні зробили процедуру зручнішою, прозорішою та економічнішою для всіх залучених сторін.

Читайте також:

Джерело: Hyser

Категорія: Новини
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ