Пенсіонери, які вже не працюють, можуть одержати надбавку до пенсії. Що потрібно знати

Відкрийте для себе можливості додаткових виплат до пенсії для непрацюючих українських пенсіонерів, які піклуються про дітей віком до 18 років

В Україні непрацюючі пенсіонери, які перебувають у турботі про дітей віком до 18 років, мають можливість отримувати додаткові виплати до своїх основних пенсійних коштів.

Про це повідомляє портал dengi.ua.

Ця доплата передбачена постановою Кабінету Міністрів від 16 липня 2008 року №654, та її надання здійснюється через Державний пенсійний фонд України, повідомили представники цього фонду в Донецькій області.

Ця доплата застосовується до пенсій за віком, інвалідністю та стажем служби, причому її розмір визначається відповідно до числа дітей у сім’ї.

Важливою умовою для отримання цієї доплати є статус непрацюючого пенсіонера, тобто особи, яка припинила свою трудову діяльність або не зареєстрована як індивідуальний підприємець.

Для підтвердження свого статусу непрацюючого необхідно надати певний набір документів, що включає трудову книжку або витяг з реєстру застрахованих осіб, копію наказу про звільнення, а також відомості про відсутність інформації про державну реєстрацію як фізичної особи-підприємця.

Документи, необхідні для подання заяви на призначення або перерахунок цієї доплати, включають заяву, паспорт пенсіонера, реєстраційний номер платника податків, трудову книжку або інші документи, що підтверджують статус непрацюючого, свідоцтво про народження дитини, а також довідки від відповідних органів про проживання соціальної допомоги на дитину

Подання заяви та відповідних документів може здійснюватися як через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України ( https://portal.pfu.gov.ua ), так і особисто, звернувшись до найближчого сервісного центру Пенсійного фонду, незалежно від місця реєстрації, проживання. чи перебування пенсіонера.

Важливо відзначити, що ця доплата надається лише одному з батьків та виплачується до досягнення дитиною 18-річного віку.

На дітей, які вже отримують пенсії або державну соціальну допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, ця доплата не поширюється.

Пенсіонери, які отримують цю доплату, зобов’язані своєчасно повідомляти орган Пенсійного фонду про будь-які зміни у своєму трудовому статусі.

У разі початку працевлаштування або реєстрації фізичної особи як підприємця виплата даної доплати може бути тимчасово припинена.

Джерело: Hyser

Категорія: Новини
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ