Як живуть українські біженці у Литві та з якими проблемами вони стикаються. Чи є сенс туди їхати?

Українські біженці у Литві. Дослідження адаптації та виклики нового життя, що розкриває прагнення вивчити місцеву мову, фінансові труднощі та психологічні виклики.

До Литви прибуло понад 50 тисяч українців, і ці люди стикаються з різними труднощами, намагаючись адаптуватись до нового життя.

Про це повідомляє РБК-Україна.

Дослідження проведене Центром східноєвропейських досліджень кидає світло на проблеми, з якими стикаються українські біженці в Литві.

Близько 90% опитаних виявили бажання вивчити місцеву мову, причому більш як половина з них мотивована подякою до країни, яка надала їм притулок. Це свідчить про прагнення інтегруватись у литовське суспільство.

Хоча 65% респондентів мають стабільне джерело доходу в Литві, багато хто з них все одно відчуває серйозну фінансову тривогу.

Це може бути пов’язано з обмеженими можливостями у сфері працевлаштування та пошуку житла, а також нестачею фінансової підтримки.

Дослідження також виявило, що деякі українці з тимчасовим захистом у Литві мають проблеми психічного здоров’я та психологічну травму, що може ускладнити або сповільнити їх процес інтеграції в нове середовище.

Серед основних проблем, з якими стикаються біженці:

  • Близько 45,9% не мають доступу до мовних курсів, що ускладнює можливість навчання місцевої мови.
  • Проблеми з доступом до медичної допомоги відчувають 51,2% респондентів через тривалий час очікування прийому.
  • 29,7% мають труднощі з працевлаштуванням, 14% з пошуком житла, а 23,3% з фінансовою підтримкою.
  • Відчуження та соціальна ізоляція також стають проблемою для деяких українських біженців.

В умовах війни, що триває, багато українців не можуть чітко планувати своє майбутнє, але 64% з них розглядають можливість отримання громадянства Литви в довгостроковій перспективі, що свідчить про прагнення створити стійке майбутнє в цій країні.

Джерело: Hyser

Категорія: Новини
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ