Нарешті на дачі чи в селі можна буде збудувати новий будинок: українців порадували нововведенням

Українці, чий приватний будинок повністю зруйнований внаслідок російської агресії, тепер можуть отримати компенсацію на його відновлення на власній земельній ділянці за програмою єВідновлення.

Ні для кого не є секретом, що внаслідок повномасштабної війни тисячі українських сімей залишилися без власного житла. Миттєво наші громадяни втратили, то на що працювали довгі роки. Влада пообіцяла все відбудувати та надати постраждалим нові квартири, але всі розуміють, що на це потрібен час. І стало відомо, що в Україні вдосконалили програму “єВідновлення”.

Отже, за програмою “Відновлення” стартував новий тип компенсації за зруйноване житло.

Як заявили у прес-службі міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, необов’язково відбудовувати будинок саме на тій ділянці, де він був зруйнований. Головне мати право власності на ділянку, де буде збудовано новий будинок.

Так, ділянка може знаходитись у будь-якому місці в Україні, крім тимчасово окупованих територій чи зони бойових дій.

Про це повідомляє Telegram-канал “Дія”.

“Запустили новий етап програми “єВідновлення”. Тепер власники земельних ділянок можуть побудувати новий будинок на своїй ділянці. Алгоритм подання заяви незмінний. Оновіть “Дію”. днів, поки комісія органу місцевого самоврядування врахує характеристики зруйнованого будинку та визначить суму компенсації. Виплати будуть нараховані пізніше”, – розповіли у прес-службі.

Потім необхідно припинити право власності на знищений об’єкт та надати повідомлення про початок будівельних робіт.

Тільки після цього можна буде подати заяву про безпосереднє зарахування грошей на картку.

Компенсація надійде двома траншами по 50%. Після першого траншу слід подати проміжний звіт. Виплати здійснюватимуться відповідно до наявності коштів на небюджетному рахунку Мініфраструктури.

Відомо, що гроші надходять на банківську картку єВідновлення. Її можна відкрити у банках-партнерах програми.

До речі, отримані кошти можна витратити лише у будівельних магазинах та на підрядників, які зареєструвалися як учасники єВідновлення.

Джерело: Hyser

Категорія: Новини
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ