Хорошого мало: хто з українців може залишитися без пенсії за вислугу років

Українські пенсіонери стикаються із непростим вибором. Працювати та позбутися тимчасово пенсії чи залишатися без додаткового заробітку?

Відповідно до інформації від Пенсійного фонду України, ситуація із виплатами пенсії для українських громадян може бути неоднозначною у разі, якщо вони вирішують продовжити роботу після виходу на пенсію за вислугою років.

Про це повідомляє focus.ua.

Якщо людина починає працювати у сфері, де вона має професійне право на вихід на пенсію після досягнення певного стажу, то її пенсійні виплати можуть бути припинені на період цієї роботи.

Давайте розглянемо приклад:

Однак, варто уточнити, що якщо людина починає працювати в області, яка не передбачає можливості виходу на пенсію за стажем служби, то вона зберігає право на отримання своєї пенсії.

Таким чином, якщо в нашому прикладі колишній учитель вирішив би, наприклад, відкрити свій бізнес або зайнятися іншою діяльністю, не пов’язаною з педагогікою, то його пенсійні виплати залишалися б незмінними.

Загалом рішення про продовження трудової діяльності після виходу на пенсію може вплинути на режим виплат пенсії, особливо якщо ця робота пов’язана з професійною сферою, де людина вже має право на пенсію за вислугою років.

Джерело: Hyser

Категорія: Новини
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ