Краще не ризикуйте: у кого з квітня можуть початися проблеми із виплатою пенсій

Стало відомо, що пенсії без ідентифікації в Україні платитимуть лише до 31 березня. Це стосується внутрішньо переміщених осіб, які взяті на облік до 24 лютого 2022 року.

Про це мало хто знає, але норма фізичної ідентифікації для всіх отримувачів пенсій та соціальних виплат діє в Україні на постійній основі ще з 2004 року. Вона є необхідною для того, щоб перевірити, чи дійсно людина, яка отримує кошти від держави, є живою, і чи отримує виплату саме та особа, якій вони були призначені. В умовах війни ця норма стала ще більш затребуваною.

Так, стало відомо, що пенсії в Україні без фізичної перевірки (ідентифікації) платитимуть лише до 31 березня. Це стосується внутрішньо переміщених осіб, яких було взято на облік до 24 лютого 2022 року.

Про це повідомляє Мінсоцполітики.

Спочатку для пенсіонерів встановили часовий проміжок з 1 липня до кінця 2023 року, але 27 грудня 2023 року уряд продовжив термін ідентифікації ще на три місяці. Таким чином до 31 березня слід підтвердити документами легітимність отримання виплат.Якщо ідентифікацію не пройти, пенсія накопичуватиметься на рахунку одержувача доти, доки пенсіонер не підтвердить свою особу. І відразу після ідентифікації всю суму буде переведено на розрахунковий рахунок одержувача.

Пройти фізичну ідентифікацію пенсіонери можуть як у відділенні Пенсійного фонду або Ощадбанку, так і віддалено. Так, для тих людей, що не мають можливості особисто навідатись в банк, законодавці передбачили інший формат проходження ідентифікації, зокрема, на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду (необхідний КЕП — кваліфікований електронний підпис).

Ідентифікація пенсіонерів

Для внутрішньо переміщених осіб, які отримують пенсію через поточний рахунок в Ощадбанку, до фізичної ідентифікації дорівнює:

  • авторизація в особистому електронному кабінеті на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України за допомогою віддаленого кваліфікованого електронного підпису “Дія. Підпис” (Дія ID);
  • ідентифікація особи за допомогою відеоконференцзв’язку, проведеного територіальними органами ПФУ із дотриманням законодавства у сфері електронних довірчих послуг;
  • ідентифікація одержувачів пенсій у установі Ощадбанку;
  • посвідчення в установленому порядку за зверненням одержувача, який тимчасово проживає за кордоном, відповідною закордонною дипломатичною установою України факту, що людина жива.

Нагадаємо, що протягом трьох років виплата пенсій пенсіонерам, які стали ВПО до 24 лютого 2022 року, здійснювалася без проходження фізичної ідентифікації з моменту введення в Україні карантину у зв‘язку з Covid-19. З 1 липня 2023 року, у зв’язку із закінченням карантину, вона відновила свою дію, пояснили в Мінсоцполітики.

Джерело: Hyser

Категорія: Новини
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ