ВООЗ прогнозує збільшення на 77% кількості випадків раку до 2050 року

Міжнародна агенція з вивчення раку Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) представило прогноз захворюваності.

WordPressDashboard

Міжнародне агентство з дослідження раку (IARC) прогнозує, що у 2050 році кількість нових випадків онкологічних захворювань перевищить 35 млн. випадків. Це на 77% більше, ніж у 2022 році, коли рак діагностували приблизно 20 млн. осіб. Основні фактори, що вплинуть на зростання захворюваності на — куріння, вживання алкоголю, ожиріння та забруднення повітря.

За оцінками експертів організації, у 2022 році було зареєстровано 20 млн нових випадків раку та 9,7 млн смертей від онкологічних захворювань. При цьому протягом життя рак розвивається у кожного п’ятого мешканця Землі, а помирають від онкології кожен дев’ятий чоловік та кожна дванадцята жінка.

Найбільш поширеними типами онкологічних захворювань у 2022 році були рак легень, рак молочної залози та колоректальний рак. Рак легень діагностували у 2,5 млн пацієнтів, і він став смертельним: від цього типу раку померло 1,8 млн осіб. Рак молочної залози посідає друге місце за кількістю нових діагнозів — 2,3 млн осіб, але смертність значно нижча за — 670 тис. випадків.

Швидко зростаючий глобальний тягар раку відображає як старіння і зростання населення, так і зміни у схильності людей до факторів ризику, деякі з яких пов’язані з соціально-економічним розвитком, зазначають експерти. Наприклад, відродження раку легень, ймовірно, пов’язане зі зростанням вживання тютюну в Азії.

Джерело: Cikavosti

Категорія: Економіка
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ