Акули частіше нападають на людей не тому, що стали кровожерливішими

У 2023 році в усьому світі зросла кількість неспровокованих нападів акул і смертельних випадків, згідно з даними Міжнародного реєстру нападів акул (ISAF) Університету Флориди. За рік було зафіксовано 69 неспровокованих укусів акул, що перевищило середній показник за п’ять років (63 напади) і відповідає довгостроковим тенденціям. Прикметно, що було десять смертельних випадків, що вдвічі перевищує показник попереднього року, причому значна кількість з них сталася в Австралії. Лише на цю країну припадає 22% усіх нападів і 40% загиблих.

WordPressDashboard

У Сполучених Штатах було зафіксовано 36 неспровокованих нападів акул, що становить 52% від загальної кількості світових інцидентів, включаючи два смертельні випадки в Каліфорнії і на Гаваях. Флорида залишається штатом з найбільшою кількістю нападів. На відміну від спровокованих нападів, звіт ISAF фокусується на неспровокованих нападах, тобто інцидентах, коли акула нападає у своєму природному середовищі існування без провокування з боку людини.

Гевін Нейлор, директор акулячої програми Музею природної історії Флориди, відзначив нормальну кількість укусів, але висловив занепокоєння кількістю смертельних випадків. У звіті зазначається, що найбільше смертельних укусів отримали серфери та австралійці, причому три смертельні випадки сталися у віддаленому місці для серфінгу біля узбережжя Південної Австралії, відомому своїми колоніями тюленів і високою щільністю білих акул.

Дослідження висвітлило проблеми серфінгу у віддалених регіонах без встановлених заходів безпеки на пляжах, підкресливши підвищений ризик смертельних нападів акул у таких місцях. У звіті також вказано на різні види акул, що беруть участь у цих нападах, включаючи білих, бичачих і тигрових акул, а також на їхню різну поведінку під час нападів.

Цікаво, що звіт також заглибився в географічні та поведінкові аспекти нападів акул. Наприклад, було висвітлено незвичайний напад тигрової акули в Червоному морі Єгипту, де поведінка акули була більш хижою, ніж зазвичай.

Загальні висновки звіту свідчать про те, що хоча ризик нападу акул залишається відносно низьким, існують певні фактори, такі як місце розташування, вид акули і поведінка людини, які впливають на ці інциденти. У звіті підкреслюється важливість розуміння поведінки акул і дотримання заходів безпеки для мінімізації ризику нападу акул.

Джерело: Cikavosti

Категорія: Здоров'я
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ