Китайський Hyperloop побив власний рекорд швидкості, досягнувши понад 623 кілометрів на годину

Китайська відповідь Hyperloop – надшвидкісний потяг на магнітній подушці – нещодавно побив власний рекорд швидкості, досягнувши швидкості понад 623 кілометри (387 миль) на годину на повномасштабному випробувальному треку.

Проєктом керує Китайська аерокосмічна науково-промислова корпорація (CASIC), державна аерокосмічна компанія, яка виробляє все – від ракет і снарядів до супутників і космічних кораблів.

У 2023 році поїзд досяг рекордної швидкості 623 кілометри (387 миль) на годину під час тестового запуску в невакуумних умовах. Як повідомляє South China Morning Post, CASIC стверджує, що нові випробування перевершили попередній рекорд. Точна швидкість, як повідомляється, поки що залишається засекреченою.

Більше того, тест проводився в низьковакуумній трубі, що доводить, що технологія магнетизму працює так, як і передбачалося. Удосконалена система потягів побила рекорд швидкості на повномасштабній 2-кілометровій (1,2 милі) випробувальній лінії в місті Датун у провінції Шаньсі на півночі Китаю.

Транспортний засіб покладається на технологію маглева, яка використовує магнетизм для просування поїзда вперед, а також левітує його над коліями, зменшуючи таким чином тертя. Щоб ще більше збільшити швидкість, потяг рухається через спеціально розроблену низьковакуумну трубу, яка зменшує опір повітря.

Технологія розвивається з приголомшливою швидкістю. У жовтні 2022 року CASIC похвалився тестовим запуском поїзда, який досяг швидкості 130 кілометрів (81 миля) на годину. Остання спроба перевищила цю швидкість у понад чотири рази.

І це ще не все. CASIC вже висловлювала зацікавленість у тому, щоб поїзди могли рухатися зі швидкістю до 1000 кілометрів (620 миль) на годину, і вони прагнуть створити технології, які дозволять розвивати швидкість до 4000 кілометрів (2485 миль) на годину.

До рекорду CASIC найшвидша швидкість гіперпетлі становила 463 кілометри (288 миль) на годину, досягнута командою інженерів з Мюнхенського технічного університету в липні 2019 року.

Станом на 2018 рік у світі працювало лише шість систем поїздів на магнітній подушці: три в Китаї, дві в Південній Кореї та одна в Японії. Усі ці поїзди рухаються просто неба, на відміну від тих, що використовують тунелі низького тиску, відомі як гіперпетлі.

Хоча поїзди на магнітній подушці можуть рухатися з вражаюче високою швидкістю, вони надзвичайно дорогі. Вони також використовують величезну кількість енергії і потребують власної спеціальної інфраструктури, яку складно інтегрувати в існуючі транспортні системи.

Тим часом за межами Китаю наприкінці минулого року закрилася компанія Hyperloop One – розробник футуристичної транспортної системи, яку колись рекламував Ілон Маск.

Однак мрія про технологію Hyperloop, очевидно, ще не померла. В Італії говорять про комерційну систему гіперпетлі, яка з’єднає Венецію-Местре і Падую менш ніж за 15 хвилин. Однак слід пам’ятати, що зараз час у дорозі між Местре і Падуєю займає близько 14 хвилин.

https://www.youtube.com/embed/5WAez2n2lSU

Джерело: NNews

Категорія: Без категорії
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ