ЦЕРН хоче побудувати прискорювач частинок за $17 млрд: він буде в 3 рази більшим за ВАК

Запропонований ЦЕРН колайдер частинок вартістю $17 млрд шукатиме нову та невідому фізику. Однак його ціна викликає запитання.

WordPressDashboard

Дослідники найбільшого у світі прискорювача частинок висунули пропозицію побудувати новий, ще більший колайдер.

Майбутній кільцевий колайдер (Future Circular Collider, FCC) коштуватиме $17 мільярдів, матиме довжину 91 км. Для порівняння, довжина Великого адронного колайдера (Large Hadron Collider, LHC або ВАК) у Європейській організації ядерних досліджень (ЦЕРН) складає 27 км.

Фізики хочуть використовувати збільшений розмір та потужність FCC для дослідження меж Стандартної моделі фізики елементарних частинок. Це найкраща зараз теорія, яка описує, як поводяться дрібні компоненти Всесвіту. Зіткнувши частинки з ще вищими енергіями (100 тераелектронвольт порівняно з 14 на ВАК), вчені сподіваються знайти невідомі частки та сили. А також з’ясувати, чому матерія переважує антиматерію та досліджувати природу темної матерії та темної енергії.

Незважаючи на великі надії на те, що зможе знайти новий колайдер, деякі вчені, як і раніше, скептично ставляться до того, що дорога машина зіткнеться з новою фізикою.

Джерело: Cikavosti

Категорія: Без категорії
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ