На Алясці зафіксовано першу смерть від загадкового вірусу

На Алясці померла людина, яка захворіла на рідкісний вірус, відомий як Alaskapox. Це був літній чоловік з ослабленою імунною системою, який жив на півострові Кенай у південно-центральній частині Аляски.

Згідно з бюлетенем Департаменту охорони здоров’я Аляски, він вперше звернувся за медичною допомогою в середині вересня 2023 року, коли помітив ніжну червону папулу під правою рукою. Протягом наступних 6 тижнів він кілька разів відвідував відділення невідкладної допомоги для клінічної оцінки ураження, і йому було призначено кілька антибіотиків, але його стан погіршувався.

Продовжуючи відчувати втому і посилення болю в плечі, 17 листопада він був госпіталізований в Анкориджі. Під час спроби діагностувати загадкову хворобу, мазок з місця ураження був направлений до Центру з контролю та профілактики захворювань (CDC), який виявив, що він був інфікований вірусом Аляскапокс (AKPV).

Пацієнт з ослабленим імунітетом помер від ускладнень інфекції наприкінці січня 2024 року.

Деякі зачіпки можуть вказувати на те, як чоловік заразився вірусом Alaskapox. Чоловік жив один у лісовій місцевості, не повідомляв про нещодавні подорожі та не мав тісних контактів з особами, які нещодавно подорожували, хворіли або мали подібні ураження.

Дослідження CDC показали, що AKPV присутній щонайменше у чотирьох різних видах дрібних ссавців, які мешкають у штаті, включаючи землерийок і рудих полівок.

Перед смертю він повідомив, що доглядав за бездомним котом, який регулярно полював на дрібних ссавців. Він також сказав, що кіт часто дряпав його, в тому числі одну помітну подряпину біля правого плеча всього за місяць до того, як з’явився висип.

Що таке Alaskapox?

Alaskapox – це вірус, який вперше був задокументований у 2015 році у жінки, яка жила поблизу Фербенкса на Алясці, США. Він є частиною роду Orthopoxvirus, який включає кілька видів вірусів, що можуть викликати інші захворювання у людей, такі як віспа, коров’яча віспа, віспа коней, верблюжа віспа та віспа мпокс.

До цього останнього летального випадку, станом на грудень 2023 року, до Секції епідеміології Аляски було зареєстровано шість випадків інфікування вірусом AKPV. Всі ці випадки інфікування сталися у мешканців району Фербенкс, який знаходиться на значній відстані від півострова Кенай.

На щастя, всі випадки вдалося повністю одужати. Симптоми їхньої самообмежувальної хвороби включали локалізований шкірний висип та збільшення лімфатичних вузлів.

Симптоми хвороби Аляскапокс

Типові симптоми Alaskapox включають ураження шкіри, а також збільшення лімфатичних вузлів і біль у суглобах або м’язах, згідно з даними штату Аляска. Вони додали, що люди з інфекцією часто плутають ураження шкіри з укусом комахи.

Чи можуть люди, хворі на Alaskapox, інфікувати інших людей?

Наразі немає жодних доказів того, що вірус Alaskapox може передаватися від людини до людини.

Вірус Alaskapox в основному зустрічається у дрібних ссавців. Хоча органи охорони здоров’я не до кінця впевнені, як вірус передається від тварин до людей, очевидно, що багато людей з інфекцією контактують з дрібними ссавцями або природним середовищем, де можуть жити дикі тварини.

Що робити, якщо я вважаю, що у мене вірус Аляскапокс?

Якщо ви підозрюєте, що у вас може бути інфекція Alaskapox, вам слід подбати про те, щоб тримати місце ураження закритим і уникати до нього торкання. Люди також повинні якомога швидше звернутися за медичною допомогою.

Медичним працівникам рекомендується зв’язатися з відділом епідеміології Аляски за номером 907-269-8000 та сфотографувати ураження.

Джерело: NNews

Категорія: Без категорії
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ