Apple випустила прототип інструменту штучного інтелекту, що анімує зображення за текстовим описом

Власні дослідники Apple представили Keyframer, прототип інструменту генеративної анімації на основі штучного інтелекту, який дозволяє додавати рух до 2D-зображень, описуючи, як вони повинні бути анімовані.

У своїй дослідницькій роботі Apple заявила, що великі мовні моделі (LLM) “недостатньо вивчені” в анімації, незважаючи на потенціал, який вони продемонстрували в інших творчих середовищах, таких як письмо та створення зображень. Інструмент Keyframer, заснований на LLM, наводиться як один із прикладів застосування технології, повідомляє The Verge.

WordPressDashboard

Використовуючи GPT4 OpenAI як базову модель, Keyframer може приймати файли масштабованої векторної графіки (SVG) – формат ілюстрацій, який можна змінювати без шкоди для якості – і генерувати CSS-код для анімації зображення на основі текстової підказки. Користувач завантажує зображення, вводить запит, наприклад, “нехай зірки мерехтять”, і натискає кнопку “Згенерувати”. Приклади, наведені в дослідженні, показують, як ілюстрація Сатурна може переходити на різні фони або показувати, як зірки зникають і з’являються на передньому плані.

WordPressDashboard

Користувачі можуть створювати кілька анімаційних дизайнів в одному пакеті та налаштовувати такі властивості, як колірні коди та тривалість анімації. Досвід кодування не потрібен, оскільки Keyframer автоматично конвертує ці зміни в CSS, хоча сам код можна повністю редагувати.

WordPressDashboard

Однак попереду ще довгий шлях. Keyframer ще не є загальнодоступним, а в дослідженні користувачів Apple взяли участь лише 13 осіб, які змогли використати лише два простих, попередньо вибраних SVG-зображення, експериментуючи з інструментом.

Apple також обережно згадує про свої обмеження, вказуючи, що Keyframer фокусується на веб-анімації, такій як послідовності завантаження, візуалізації даних та анімовані переходи. На противагу цьому, анімація, яку ви бачите у фільмах та відеоіграх, занадто складна для створення за допомогою одних лише описів – принаймні, поки що.

Джерело: sundries.com.ua

Джерело: NNews

Категорія: Без категорії
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ