Названо наслідки прийому антидепресантів під час вагітності

Дослідження на мишах показало, що прийом ліків впливає розвиток мозку плода під час вагітності.

WordPressDashboard

Дослідники з Університету Колорадо показали, що прийом під час вагітності флуоксетину — популярного антидепресанту із групи селективних інгібіторів зворотного захоплення норадреналіну — впливає на формування у плода префронтальної кори головного мозку. Це може підвищити ризик психічних розладів у дитини.

Вчені виявили, що серотонін безпосередньо впливає на незрілі збуджуючі синаптичні зв’язки, що зароджуються, в префронтальній корі, які, якщо їх порушувати або дерегулювати на ранньому етапі розвитку, можуть сприяти різним розладам психічного здоров’я.

Щоб вивчити ефект, дослідники вивчили вплив дефіциту та надлишку серотоніну на розвиток мозку у мишей. Вони виявили, що серотонін не тільки бере участь у загальній функції мозку, але також відіграє особливу роль, впливаючи на те, як змінюються та адаптуються окремі зв’язки між нейронами, керуючи здатністю мозку вчитися та пристосовуватися.

Вчені кажуть, що лікарі повинні брати участь у прийнятті рішень щодо індивідуального догляду за вагітними жінками, включаючи обговорення переваг та побічних ефектів антидепресантів та можливих нефармакологічних втручань при депресії.

Джерело: Cikavosti

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ