Американець поборов рак крові та ВІЛ завдяки новій розробці

Новий підхід, розроблений вченими, дасть змогу ефективно боротися з цими небезпечними хворобами.

Історія Пола Едмондса стала яскравим прикладом успішного застосування унікального методу лікування, який здійснив справжній прорив у боротьбі з невиліковними захворюваннями. Цей 68-річний житель Дезерт-Спрінгс, штат Каліфорнія, подолав гострий мієлогенний лейкоз та ВІЛ завдяки інноваційній трансплантації стовбурових клітин крові.

Про це пише Medical News.

Вчені та лікарі з провідної організації з дослідження та лікування раку в США розробили поліпшену схему лікування, яка стала більш терпимою, особливо для пацієнтів похилого віку. Це включає в себе зниження інтенсивності хіміотерапії перед трансплантацією, що знижує ризик ускладнень і полегшує процес переносимості процедури.

Однак шлях до ремісії для Пола не був легким. Йому довелося зіткнутися з відторгненням, характерним для трансплантації, але завдяки наполегливості та майстерності лікарів, він досяг “повного химеризму”. Усі стовбурові клітини його кісткового мозку і крові стали донорськими, даючи йому змогу перемогти лейкемію і, можливо, незабаром, ВІЛ.

Унікальність успіху Пола полягає в тому, що він отримав стовбурові клітини від донора з рідкісним генетичним дефектом, що робить їх непереможними в боротьбі з ВІЛ. Цей метод не тільки привів до лікування від ВІЛ, а й став перспективним напрямком для боротьби з раком крові.

Творці лікування також є піонерами у використанні власних стовбурових клітин для лікування лімфом, викликаних ВІЛ, і значно розширюють можливості CAR T-клітинної терапії. Цей підхід обіцяє дати пацієнтам з ВІЛ довгострокове полегшення без щоденного прийому ліків.

Історія Пола Едмондса стала свідченням постійних наукових досягнень і прагнення до вдосконалення методів лікування. Вона приносить надію на майбутнє, де такі важкі захворювання, як ВІЛ і рак крові, можуть бути переможені, рятуючи мільйони життів.

Джерело: NNews

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ