У нашого Всесвіту може існувати «темне дзеркало»: як воно « працює»

Автори нового дослідження припустили, що темна матерія виникає з «дзеркального Всесвіту», який пов’язаний з нашим.

WordPressDashboard

Вчені вважають, що для кожної фізичної взаємодії у звичайній матерії є дзеркало у світі темної матерії. За словами дослідників, це новий вид симетрії у природі.

У фізиці звичайної матерії нейтрон та протон мають майже однакову масу. Так вони зв’язуються один з одним та утворюють стабільні атоми. Якби протон був хоч трохи важчим, він був би зовсім нестабільним і розпався всього за кілька хвилин. Атоми б не утворилися. У цьому уявному сценарії у Всесвіті залишиться море нейтронів, що вільно плавають.

Можливо, цей «зруйнований» космос може виявитися реальністю у дзеркальній версії темної матерії Всесвіту. Особлива комбінація фізичних явищ призвела до того, що протон мав приблизно ту саму масу, що й нейтрон. У дзеркалі темної матерії ця комбінація фізичних процесів діяла інакше, змушуючи «темний протон» випаровуватися і залишати по собі море «темних нейтронів» — те, що ми називаємо темною матерією.

У ранньому Всесвіті нормальна матерія зазнала нуклеосинтезу, коли перші елементи утворилися в ядерній плазмі. Якщо нова ідея вірна, то в темній матерії відбувався дзеркальний нуклеосинтез. У ті хаотичні перші дні між двома світами могли відкритися канали, завдяки яким Всесвіти могли б впливати один на одного.

Ретельно вимірюючи швидкість утворення елементів (за допомогою наступного покоління космологічних обсерваторій), вчені зможуть знайти докази існування одного з цих каналів і заглянути в дзеркальний темний Всесвіт.

Результати дослідження опубліковано на сервері препринтів arXiv стаття поки не пройшла рецензування.

Джерело: Cikavosti

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ