Радіоактивна фруктоза «підсвічує» «невидимі» ракові клітини

Сканування із використанням фруктового цукру допоможе у ранній діагностиці хвороб.

WordPressDashboard

Дослідники з Університету Оттави розробили новий метод позитронно-емісійної томографії (ПЕТ) та радіофармпрепарат для пошуку раку та запальних процесів в організмі. Технологія візуалізує клітини, які активно поглинають фруктозу.

Дослідники приєднали до модифікованої форми фруктози радіоактивний фтор (18 F). При введенні мишам зі штучним раком печінки людини ПЕТ-сканування через 20–45 хвилин після ін’єкції фруктози показало, що вона накопичується в пухлини та меншою мірою у здорових тканинах, мозку та серці.

При ПЕТ-скануванні раніше використовували цукор як індикатор. Введення перед скануванням у кровотік невеликої кількості радіоактивної глюкози показує, де вона використовується в організмі. Оскільки багато видів онкологічних тканин використовують глюкозу для метаболізму, її концентрація вища у ракових клітинах.

Але не завжди глюкоза пов’язана із раком. Не всі види онкологічних новоутворень використовують як паливо глюкозу, і навпаки, мозок і серце активно споживають такий цукор, приховуючи хворі ділянки при скануванні. Як альтернативу дослідники пропонують спостерігати не за глюкозою, а за споживанням фруктози.

Дослідження показали, що коли серцева тканина відчуває нестачу кисню, наприклад, при серцевому нападі, вона перемикається на використання фруктози як джерело енергії. Дані свідчать, що такі зміни також можуть бути викликані запаленням і є ключовою ознакою зростання раку. Результати дослідження відкривають можливості для раннього виявлення та лікування раку та запальних станів, що вражають серце та мозок.

Джерело: Cikavosti

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ