Новий кардіостимулятор тонший за людське волосся

Мільйони людей по всьому світу використовують кардіостимулятори для контролю та регулювання ритму серця, проте ризики побічних ефектів від приладу великі. Вчені зі США представили новий ультратонкий та мінімально інвазивний кардіостимулятор, який має скоротити ймовірність ускладнень при введенні пристрою та його подальшій роботі в організмі.

WordPressDashboard

Вчені з університету Чикаго прагнули створити біоелектроніку з максимальною сумісністю з тканинами людини. Експерименти привели їх до створення прототипу кардіостимулятора вагою 1/5 грама і товщиною менше людського волосся, яке працює бездротовим способом, повідомляється на сайті університету.

Пристрій працює від світла і може застосовуватися для регулювання серцево-судинної чи нервової активності в організмі. Перші експерименти оцінили потенціал приладу як кардіостимулятор.

Прилад має два шари кремнієвого матеріалу, які реагують на світло і створюють електричний заряд. Верхній шар має безліч крихітних отворів, завдяки чому вдається сконцентрувати заряд і одночасно запобігти його поширенню зовні.

Прилад схожий на гнучку мембрану, яку можна ввести в організм через крихітну трубку. Такі характеристики створюють умови мінімально інвазивної операції.

Поточна версія прототипу використовує біорозкладний підхід. Планується, що пацієнту не знадобиться видалення старого кардіостимулятора — лише акуратне малоінвазивне введення нового.

Нині вчені продовжують доклінічні експерименти. У перспективі вони планують протестувати технологію для нейростимуляції, щоб забезпечити лікування хвороби Паркінсона, хронічного болю та інших діагнозів. Наприклад, раніше вчені показали, що стимуляція клітин мозку продовжує життя та молодість.

Джерело: Cikavosti

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ