Новий препарат може зробити рак підшлункової залози виліковним

Вчені виявили сполуку для успішного блокування головної мутації раку підшлункової залози, відповідальної приблизно за половину випадків цього захворювання. Сьогодні цей тип пухлини належить до найбільш смертельних з дуже низьким виживанням. Тепер вчені можуть запропонувати ефективне лікування. Клінічні випробування терапії, на розробку якої пішло 11 років, почнуться найближчим часом.

WordPressDashboard

Приблизно 90% випадків раку підшлункової викликані мутацією гена KRAS. Майже половина з них має модифікацію KRAS G12D, за якої зміна відбувається в єдиній амінокислоті – у цьому разі гліцин перетворюється на аспартат, проте існує дуже мало молекул, які можуть відчути цю різницю, щоб атакувати ракові клітини.

Одинадцять років досліджень привели вчених до відкриття молекули, яка успішно зв’язується з KRAS G12D і пригнічує ріст пухлини, пише Science Daily. Перших успіхів досягнуто в доклінічних моделях тварин і клітинах людини.

Особливо важливо, що лікування не зачіпає здорові клітини, впливаючи тільки на ракові.

Тепер вчені підвищують міцність молекули, щоб вона могла досягти аналогічних результатів в організмі людини. Пілотні клінічні дослідження планується розпочати в найближчі 2 роки.

“Націлений на KRAS G12D препарат може змінити ситуацію для тисяч пацієнтів із раком підшлункової залози”, – заявила співавторка роботи Маргарет Темперо. Потенційно, лікування може зробити рак підшлункової повністю виліковним. Нині смертність від цього типу пухлини майже дорівнює захворюваності.

Джерело: Cikavosti

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ