Створено сонячні панелі, які зможуть живити очні імпланти

Майбутнє, яке ми бачили у фільмах і читали в книжках, настає вже сьогодні. Дослідники з Університету Нового Південного Уельсу (UNSW) ще більше наблизили нас до реалій кіберпанку. Вони досягли значного прориву в розробці очних імплантатів на сонячних батареях, які можуть відновити зір людям з невиліковними захворюваннями очей.

Інноваційна технологія нейропротезування спрямована на відновлення пошкоджених фоторецепторів сітківки, які мають вирішальне значення для перетворення світла в електричні сигнали, що дозволяють нам бачити.

WordPressDashboard

Революція у відновленні зору

Зусилля команди UNSW зосереджені на допомозі людям з пігментною дегенерацією сітківки та віковою дегенерацією жовтої плями (або віковою макулодистрофією) – станами, які порушують здатність ока реєструвати зображення.

Використовуючи сонячні фотоелектричні панелі, дослідники сподіваються генерувати достатньо електроенергії для живлення чіпів датчиків, які потенційно можуть відновити зір.

Як ми бачимо

Коли світло потрапляє на сітківку, фоторецептори перетворюють його на електричні сигнали. Ці сигнали проходять від сітківки через зоровий нерв до мозку, де перетворюються на зображення, які ви бачите.

WordPressDashboard

Пігментний ретиніт – це назва групи рідкісних генетичних захворювань очей, які спричиняють повільне руйнування фоторецепторів, що сприймають зображення, і зрештою призводять до втрати зору.

При віковій макулярній дегенерації (ВМД) пошкоджується макула – частина сітківки, яка контролює гострий, прямолінійний зір, що призводить до втрати зору в центральному полі зору. Наразі не існує ліків від РП або ВМД.

Хоча концепція виявилася успішною у створенні чорно-білих зображень з низькою роздільною здатністю, вона потребує подальшого розвитку. Нинішня інтенсивність сонячного світла може бути недостатньою для роботи сонячних елементів, що потребує додаткових пристроїв, таких як окуляри або розумні окуляри для посилення світла.

Це революційне дослідження знаменує собою багатообіцяючий крок у боротьбі з порушеннями зору та покращенні якості життя багатьох людей. Команда UNSW продовжує вдосконалювати технологію, сподіваючись надати це рішення тим, хто його потребує.

Джерело: NNews

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ