Apple доведеться заплатити $490 млн через помилку Тіма Кука

Apple погодилася виплатити 490 мільйонів доларів для врегулювання колективного позову, пов’язаного з генеральним директором Тімом Куком.

У позові стверджується, що Тім Кук обманював акціонерів, приховуючи падіння попиту на iPhone у Китаї. Це сталося у 2018 році: 1 листопада під час зустрічі з аналітиками Кук заявив, що Apple стикається з тиском на ринках, що розвиваються. Але Китаю в списку не було.

“Що стосується конкретно Китаю, я б не відносив його до цієї категорії. Наш бізнес у Китаї був дуже сильним у минулому кварталі. Ми зросли на 16%, чим дуже задоволені. iPhone, зокрема, показав дуже сильне, дуже сильне двозначне зростання. Наша інша категорія продуктів також була сильнішою, насправді, трохи сильнішою, ніж навіть загальний показник компанії”, – сказав тоді Тім Кук.

А в січні 2019 року Кук надіслав інвесторам листа, в якому повідомив про зниження доходів за четвертий квартал 2018 року. Хоча спочатку прогнозувалося, що дохід за квартал становитиме від 89 до 93 мільярдів доларів, у підсумку він склав 84,3 мільярда доларів. Ціна акцій Apple впала приблизно на 25% в період з 1 листопада 2018 року по 31 січня 2019 року.

У цьому листі Тім Кук заявив, що в падінні доходів винна, серед іншого, уповільнення економіки Китаю.

На думку інвесторів, Кук знав, що попит на iPhone у Китаї падає, під час звіту про прибутки в листопаді 2018 року, але не повідомив про це.Apple заперечує звинувачення і не визнає своєї провини. Але компанія погодилася виплатити 490 мільйонів доларів, щоб уникнути додаткових витрат і часу, пов’язаних із судовим процесом.

Джерело: NNews

Категорія: Економіка
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ