Вакцина другого покоління від меланоми поліпшила виживаність у чоловіків

Вчені виявили, що вдосконалений препарат краще працював саме в організмі чоловіків, хоча поки не зрозуміло, чому так сталося. Тепер ці результати вивчать для інших вакцин від раку, щоб завдяки персоналізованого підходу знизити смертність.

WordPressDashboard

Команда з Віргінського університету представила результати другої фази клінічних досліджень, що вивчає довгострокову ефективність експериментальної вакцини від меланоми Mel44. Це вдосконалена вакцина другого покоління, яку модифікували шляхом додаткової стимуляції Т-хелперних клітин – важливих агентів імунної системи, що розпізнають білки пухлини. Раніше вакцина першого покоління показала значно вищу виживаність у пацієнтів на останній стадії меланоми порівняно з невакцинованими добровольцями.

Тепер вакцини першого і другого покоління випадковим чином вводили 160 пацієнтам із меланомою. На початковому етапі показники виживання були приблизно рівними, проте в довгостроковій перспективі (приблизно протягом 8 років) новий препарат показав вищий результат.

Примітно, що найбільшу користь отримали пацієнти-чоловіки на ранніх стадіях меланоми. Поки що вчені не можуть пояснити результати з точки зору гендерних відмінностей. Вони продовжують вивчати цей феномен, щоб забезпечити рівну ефективність для всіх пацієнтів. З іншого боку, якщо вдасться визначити зміни, що відбуваються в чоловічому організмі, їх можна застосувати для інших вакцин від раку, щоб розробити більш ефективні персоналізовані стратегії лікування.

Джерело: Cikavosti

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ