Найпотужніший апарат МРТ швидко зробив докладні знімки мозку

Новий апарат для МРТ створює знімки з високою деталізацією за кілька хвилин.

WordPressDashboard

Французька комісія з альтернативної енергетики та атомної енергії (CEA) протестувала роботу найпотужнішого у світі апарату МРТ, скануючи мозок живої людини. В експериментах за участю 20 добровольців для створення деталізованих знімків пристрою знадобилося всього близько 4 хв.

Сканер Iseult MRI, що використовує технологію магнітно-резонансної томографії (МРТ), працює за напруженості магнітного поля 11,7 Тесла, що робить його найпотужнішим у світі. Для порівняння, звичайні лікарняні апарати МРТ працюють при напруженості 1,5 – 3 Тесла.

Усього за чотири хвилини пристрій створив знімки мозку з роздільною здатністю в площині 0,2 мм і товщиною зрізу 1 мм, що відповідає об’єму, еквівалентному кільком тисячам нейронів. Для порівняння, звичайному лікарняному апарату знадобилося б кілька годин на створення таких же детальних знімків. При цьому весь цей час пацієнт мав би залишатися максимально нерухомим – найменші рухи змажуть картинку.

WordPressDashboard

Порівняння знімків, отриманих апаратами з різною напруженістю магнітного поля. Зображення: CEA

Деталізовані зображення допоможуть зрозуміти, як працює мозок, зокрема, як він кодує ментальні уявлення і які нейронні сигнатури пов’язані зі свідомістю. Крім того, вчені планують використовувати сканер, щоб досліджувати і лікувати нейродегенеративні захворювання, такі як хвороба Альцгеймера і Паркінсона.

Деталізовані знімки повинні виявляти хімічні сигнали, які зазвичай занадто слабкі, щоб їх можна було побачити під час звичайного сканування. Наприклад, дослідники сподіваються відстежити такі молекули, як глюкоза і глутамат, які беруть участь у метаболізмі мозку. Порушення в роботі цих систем можуть бути пов’язані з розвитком гліоми і нейродегенерацією.

Джерело: Cikavosti

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ