Нещодавно на базі Районного методичного кабінету відбулося засідання круглого столу з проблеми “Людина-театр” до 130-річчя від Дня народження Леся Курбаса. У заході взяли участь учителі української мови та літератури.
Кожна епоха народжує митців, які потрапляють на стрижень духовного й культурного життя нації, втілюючи у своїй творчості найістотніші риси народу. Саме таким велетнем був Лесь Курбас – режисер, актор, теоретик сцени, великий реформатор українського театру, людина ренесансної різнобічності і найглибшої освіченості. Завдяки йому наше сценічне мистецтво почало ставати істинно європейським, модерним, естетичним.
Про життєвий та творчий шлях видатного актора та режисера розповіли Воробець І.В. (Спаський НВК) та Добрянська М.М. (Сторожинецька ЗОШ І-ІІ ступенів №3). Про новаторство театру “Березіль” повідомила Малованюк А.А. (Сторожинецька районна гімназія), а Мотреску Д.В. (Чудейський НВК) звернула увагу на десять фактів про Леся Курбаса, які варто знати.
Сабура І.Б. (Старожадівський НВК) представила роботу про перекладацьку діяльність молодого режисера-реформатора. Презентував про творчі взаємини Леся Курбаса і Миколи Куліша Струтинський О.Д. (Михальчанська ЗОШ І-ІІІ ступенів). Зацікавила усіх присутніх і тема “Жінки у долі Леся Курбаса” Мукоїд О.М. (Сторожинецький районний ліцей) та Капустіної К.Д. (Сторожинецька ЗОШ І-ІІІ ступенів №1). Власну інтерпретацію до книги Н.Корнієнко “Лесь Курбас” дали вчителі Банилово-Підгірнівської гімназії Баранович В.В. та Урсулян А.Й. Заочну екскурсію Національним центром театрального мистецтва ім. Леся Курбаса провела Собко В.І. (Бобовецький НВК).
Загалом захід пройшов на високому науково-методичному рівні.
Лесь Курбас є для України справді автором “нового курсу” національної театральної культури. Саме тому ім’я майстра є незабутнім.
Джерело: Савчук Р.О., методист РМК