Американська авіакосмічна компанія Venus Aerospace продовжує розробку обертового детонаційного двигуна (ОДД). На думку інженерів, це більш ефективне рішення для гіперзвукових ракет, які потрібні Пентагону. Нещодавно компанія випробувала ОДД на стенді, а тепер запустила в повітрі дрон, який розвинув дозвукову швидкість.
ОДД використовує для створення тяги продукти горіння, які виникають унаслідок реакції детонації в кільцевому каналі. Цей вид двигуна позбавлений рухомих елементів, забезпечує економію палива і високу продуктивність, і вважається перспективним як для космічних апаратів, так і для гіперзвукової зброї.
Стартап Venus Aerospace розробляє ОДД для Управління перспективних оборонних проєктів Міноборони США (DARPA). Інженери намагаються вирішити проблему підтримання досить тривалого горіння, щоб підвищити ефективність двигуна на 15%. Для цих цілей вони розробили інноваційну охолоджувальну систему, яку нещодавно з успіхом випробували на стенді.
Наступним кроком стала перевірка працездатності системи в повітрі. ОДД встановили на дрон масою 136 кг і довжиною 2,4 м і запустили з-під крила тренувального літака Аеро Л-29 “Дельфін”. Апарат розвинув близькозвукову швидкість 0,9 числа Маха на висоті приблизно 3600 м. Двигун працював на перекисі водню і видав тягу 5338 Н. Повну швидкість дрон розвинути не зміг через чинні на території США обмеження на надзвукові польоти, повідомляє IE.
Випробування продемонстрували стабільну роботу систем управління, телеметрії та запуску в повітрі. Проаналізувавши результати випробування, фахівці Venus Aerospace дійшли висновку, що зможуть успішно об’єднати технологію ВОДД із повітряним уприскуванням у процесі руху ракети вперед. Досі це питання досліджувалося здебільшого теоретично.
Попереду у стартапу – повітряні випробування на надзвукових швидкостях.
Джерело: Cikavosti