Стовбурові клітини використали для лікування травми спинного мозку

Перша фаза клінічних випробувань підтвердила ефективність і безпеку терапії стовбуровими клітинами для лікування травм спинного мозку.

WordPressDashboard

Дослідження клініки Мейо засвідчило, що стовбурові клітини, отримані з жиру пацієнтів, безпечні, можуть поліпшити чутливість і здатність рухати кінцівками після травматичних ушкоджень спинного мозку. У першій фазі клінічних випробувань поліпшення за шкалою порушень Американської асоціації травм хребта (ASIA) зафіксували у 7 із 10 пацієнтів.

Медики зібрали в учасників невелику кількість жиру з розрізу на животі або стегні та виділили з жирової тканини стовбурові клітини. Протягом чотирьох тижнів клітини розмножували в живильній культурі, після чого кожному пацієнту зробили ін’єкцію, що містить 100 млн стовбурових клітин, у поперековий відділ хребта.

WordPressDashboard

Ілюстрація принципу дослідження. Зображення: Mohamad Bydon et al., Nature Communications

Після процедури вчені спостерігали за пацієнтами, аналізуючи зміни на МРТ і в спинномозковій рідині. Крім того, учасники дослідження регулярно проходили тестування, щоб перевірити їхню реакцію на біль, тиск та інші відчуття. Медики не виявили побічних ефектів лікування. При цьому в 7 учасників підтвердили поліпшення чутливості до уколів, дотиків або збільшення сили рухових груп м’язів.

Здатність спинного мозку відновлювати клітини або створювати нові обмежена. Покращення, як правило, можливі тільки протягом першого року після травми, потім процес зупиняється.

Одним із несподіваних результатів дослідження стало те, що два пацієнти з травмами шийного відділу хребта отримали стовбурові клітини через 22 місяці після ушкодження, і після лікування їхній стан покращився на один рівень за шкалою ASIA (всього п’ять рівнів – від повної втрати функцій до нормальної роботи). Двоє з трьох пацієнтів, які повністю втратили чутливість і не могли рухати м’язами нижче від місця травми між основою шиї та грудним відділом, після лікування піднялися на два рівні ASIA.

Дослідники зазначають, що поки незрозуміло, як саме стовбурові клітини впливають на спинний мозок для відновлення його роботи. Проте метод показує ефективність і дає надію людям із серйозними ушкодженнями. Вчені планують другу фазу випробувань для перевірки ефективності лікування в сліпому плацебо-контрольованому дослідженні на великій вибірці пацієнтів.

Джерело: Cikavosti

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ