Вчора, 19 січня 2016 року, в хірургічне відділення Сторожинецької центральної районної лікарні госпіталізований чоловік 1959 року народження з діагнозом відмороження обох стоп ІІ-ІІІ ступеня. Наразі стан потерпілого середньої важкості.
Сторожинецький районний відділ Управління ДСНС України у Чернівецькій області нагадує громадянам: з метою запобігання нещасних випадків з людьми через переохолодження та обмороження в Сторожинецькій центральній районній лікарні організовано роботу стаціонарного пункту обігріву, де кожен бажаючий зможе зігрітися та отримати гаряче харчування.
Існують прості правила безпеки, дотримання яких дозволить уникнути обмороження та переохолодження.
Одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. Верхній одяг бажано носити непромокаючий.
Не вживайте алкогольних напоїв – алкогольне сп’яніння сприяє високій утраті тепла, в той же час викликає ілюзію тепла. Повернувшись додому після довготривалої прогулянки по морозу, обов’язково впевніться у відсутності обмороження кінцівок, вух та носа. В разі необхідності своєчасно розпочинайте лікування обмороження.
Якщо під час перебування на відкритому повітрі ви відчуваєте початок переохолодження, негайно зайдіть до теплого приміщення – магазину, кафе, під’їзду – для зігрівання та огляду місць потенційного обмороження. Якщо у вас зламалася машина на значній відстані від населеного пункту або в незнайомій місцевості, краще залишатися в ній та викликати допомогу по телефону або чекати іншого автомобіля.
Дії при наданні першої медичної допомоги відрізняються в залежності від ступеню обмороження, стану загального охолодження організму людини, його віку та наявних хвороб:
- при наданні першої допомоги необхідно припинити дію охолодження, зігріти кінцівки для відновлення кровообігу в уражених холодом тканинах із метою попередження розвитку інфекційних ускладнень.
- У першу чергу слід направити постраждалого до найближчого теплого приміщення, зняти з нього взуття, верхній одяг, шкарпетки та рукавички. Одночасно з проведенням заходів, потрібно викликати швидку медичну допомогу для проведення кваліфікованих заходів щодо рятування постраждалого.
- При загальному охолодженні організму людини легкого ступеню достатньо ефективним методом лікування є зігрівання постраждалого в теплій ванній при початкової температурі води 24° С, поступово температуру води збільшують до нормальної температури тіла людини.
- В разі наявності у постраждалого середнього або важкого ступеню охолодження, з порушенням дихання та кровообігу, людину необхідно швидко відвезти до лікувального закладу.
Пам’ятайте, що виконання цих правил безпеки допоможе зберегти ваше здоров’я та здоров’я ваших близьких!
Джерело: начальник Сторожиненцького РВ УДСНС України у Чернівецькій області Андрій Сеник