Понеділок, Лютий 19
Білий Ангел - Центр яскравих подій

Білі вікна, сірі схеми або Сторожинецький євроремонт

Підозрілості

Ми, звертаючись до влади, часто чуємо стандартну відповідь: “Немає коштів!”. І часто така відповідь є правдивою. У такій ситуації активні громадяни повинні допомогти своїй владі знайти ці кошти.

Найчастіше кошти відмиваються через “сірі схеми”, в яких беруть участь “правильні підрядчики” і люди у владі, які отримують від неефективного витрачання коштів громади свій тіньовий прибуток.

Сьогоднішній рівень відкритості суспільства може зекономити багато реальних грошей, які витікають через непрозорі схеми корупційної взаємодії влади і бізнесу. Громада Сторожинця має знати на що витрачаються її кошти.

Через інформаційний запит ми отримали багато результатів, які стали основою нашого розслідування. Першою його частиною хочемо поділитися з читачами Сторожинець.Інфо.

Частина І. Схеми, гроші, два вікна.

Нас зацікавила реконструкція об’єкта частина адміністративної будівлі по вул. Ольги Кобилянської, 2, а саме приміщення міграційної служби. Для Сторожинчан вона більш відома, як “стара міліція”.

Ремонт цього приміщення був закладений в бюджет розвитку міста на 2016 рік, який було прийнято на другій сесії міської ради 25 грудня.

бюджет міста

Запланована бюджетом сума становила 400 тис. грн. 25.01.2016 року мер міста Микола Миколайович Карлійчук підписав договір з ПП “БК Єврожитлобуд груп” на 504 тис. грн.

1

pidpys

Зведений кошторис вартості будівництва був затверджений на суму 532446 грн., з яких прибуток підприємства складає 5883 грн.

2

Локальний кошторис на будівельні роботи був складений на суму 406714 грн., зарплата в цій сумі становила 45799 грн.

Витрати на “заповнення віконних та дверних прорізів блоками з металопластику”, – тобто встановлення металопластикових вікон та дверей, – складають 50,4%, або 205095 грн.

Загальна площа вікон, яка підлягає заміні складає 37,7 м² на загальну суму 74737 грн., їх середня вартість складає 1982,41 грн. за 1 м².

квадр метри вікна

Щодо дверей, то їх заплановано поміняти 41 м² загальною вартістю 130358 грн., або 3179,46 грн. за 1 м².

квадр метри двері

Ми попросили дві фірми, які займаються продажем металопластикових вікон та дверей в Сторожинці, розрахувати ціну вікна розміром 1 на 2 метри в мінімальній та максимальній комплектації з білим профілем. У першої фірми мінімальна ціна за 1 м² вийшла 872,65 грн., максимальна – 1267,47 грн. за 1 м².

вікно ціна дешева 1

вікно ціна дорога 1

Тобто середня вартість вікна у неї склала 1070 гривень за 1 м², що майже на 50% дешевше, ніж ціна, яка закладена в кошторисі.

вікна дорогі 2

вікна дорогі дорогі 1

У другої фірми мінімальна ціна склала 960,47 грн. за 1 м², а максимальна – 1289,39 грн. за 1 м². Середня – 1124,93 грн.

Як ми бачимо, ці суми катастрофічно менші від середньої суми нашого кошторису, а саме 1982 грн.

розмір вікна

Тобто якщо б міська влада шукала та знайшла постачальника вікон прямо в Сторожинці буквально за декілька кроків від мерії, 37,7 м² металопластикових вікон місту б обійшлися по мінімальній ціні в 32898 грн. + 250 грн. за встановлення кожного вікна, тобто ще плюс 4000 грн. Разом це склало б 36898 грн.

По максимальній ціні з запропонованих нам вікон в максимальній комплектації (двокамерний склопакет та шестикамерний профіль) – 48610,33 грн. плюс встановлення 4000 грн. Разом – 52610 грн.

Різниця між вказаною в кошторисі сумою у випадку з мінімальними цінами: 74737 – 36898 = 37839 грн., для вікон в максимальній комплектації – 26126 грн.

По дверях ситуація аналогічна. Ми попросили розрахувати для нас вартість дверей по фактичних розмірах та комплектації, наближеній до максимальної з якісними комплектуючими. 1 м² вартості дверей вийшов 1878.32 грн.

двері ціна дорога 1 м2

По середній ціні кошторису 1 м² дверей вартує 3179,46 грн. за 1 м². Різниця – 1301,14 на кожному з метрів квадратних дверей, який в будівлі передбачено аж 41 м² на суму 130358 грн.

Якщо порахувати по ринковій ціні – вартість 41 м² склала б 77011 грн. Різниця між кошторисною та ринковою – 53346 грн.

Тобто тільки на вікнах та дверях мерія теоретично могла б зекономити від 79 до 91 тисячі гривень. А це в п’ять разів більше, ніж мерія витратила на спортінвентар для міських спортсменів на цілий рік…

Одним з цікавих моментів є маркування на металопластиковому профілі, з якого зроблені вікна на першому поверсі адмінбудівлі.

епсилон

Ми знайшли в Інтернеті інформацію, що профіль “Epsilon” виготовляється на підприємстві “Єврофасад”, розташованому в Криму, в місті Сімферополь.

http://elit-plast.com.ua/profiles.php?name=eoptima

еврофасад рівне2

https://forum.okna.ua/index.php?action=dlattach;topic=12243.0;attach=7583;image

еврофасад

https://forum.okna.ua/index.php?topic=12243.0

епсілон

Звичайно, інформація щодо виготовлення профілю саме для цих вікон в Криму не може бути 100% достовірною. Тому залишимо визначення її правдивості на совісті відповідних правоохоронних органів. І так само, на совісті чиновників залишимо підтримку економіки та бізнесу на тимчасово окупованих територіях.

Ще один цікавий момент. В зведеному кошторисі вартості об’єкту будівництва, затвердженому Сторожинецькою міською радою, визначається сума податку на додану вартість у розмірі 88 741 грн. Але ПП “БК Єврожитлобуд груп” не являється платником ПДВ і інформація в відкритому реєстрі платників ПДВ про це підприємство відсутня.

пдв платник

Зате в Реєстрі платників єдиного податку інформація є. Ставка 4% вказує на те, що підприємство не сплачує ПДВ згідно з Податковим Кодексом.

єд под платник

Виникає питання – чому мер Сторожинця Микола Миколайович Карлійчук підписує договір на суму більше півмільйона гривень, його реєструє та бере на облік Казначейська служба і в кошторисі, який є невід’ємною частиною договору, вказано 88 тисяч ПДВ?  Тобто до середньої кошторисної вартості металопластикових вікон і дверей можемо додати ще 20%  “незрозумілих” грошей платників податків?

Станом на сьогодні міська рада перерахувала ПП “БК Єврожитлобуд груп” вже 289697 грн., з яких 252 тис. – це 50% аванс згідно договору. При чому в кожному призначені платежу було зазначено “без ПДВ”, хоча в кошторисі витрати на ПДВ зазначені.

per

Для нас шоком є те, наскільки неефективно планується витрата коштів платників податків. Ми можемо говорити про “сірі схеми”, через які з бюджету міста виводяться кошти, які могли б піти на соціальне забезпечення, розвиток спорту, молодь. Тому що коли питання торкається цих тем – відповідь чиновників “нема грошей!”

Ми і далі будемо намагатися контролювати місцеву владу і застосовувати механізми народного контролю для того, щоб кожна гривня міста витрачалась правильно, без незрозумілих “сірих схем”. Ще декілька частин розслідування – незабаром…

Слава Україні!

Андрій Кухарук, Михайло Шморгун для Сторожинець.Інфо

Магазин Водолій
 • Гость: Панамский офшор №2)))
 • Гость: А тим часом в соцмережах розповіли, що у хлопців нарісувалися проблеми.
 • Гость: А що ви чекали? Всьо в стілі Карлійчука. Подлєнько, жидєнько, кулуарнєнько. Даже не сумніваюся, що це правда. Гидко, бл*ть.
 • Гость: Матеріал хороший, потрібна реакція правоохоронців. Вікна з Криму за гроші платників податків з Сторожинця? Нічого не трісне?
 • Гость: Мдааааа......
 • Гость: Хлопці, публікуйте, якщо можете, акт виконаних робіт (форму КБ 2), аджде саме він являється підставою для розрахунку і відображає виконання робіт по суті. Його підписує і технічний нагляд (фаховий ліцензований будівельник-посадовець а не пліточник профан), який несе відповідальність за якість і ціну матеріалів та робіт. Якщо технічний нагляд не залучався (а це буде видно з останньої сторінки форми КБ 2), то нехай мер вибачає, вся відповідальність ляже на нього і бухгалтера. Доречі, в зведеному кошторисі витрати на технічний нагляд передбачаються главою 10, якої не видно на сторінці копії в статті. вона мала би бути на попередній, а може і не бути. Зведений кошторисний розрахунок може служити лише підставою для перерахунку авансу і не більше. Ну і передбачення коштів. Все. Тому це така собі "Фількина грамота". І повірте, не так просто в КБ-2 завищувати розцінки, бо є багато нюансів (від накладних постачальника до сплати ним податків). але при бажанні, маючи в наявності цілий ланцюжок поставок, можливо трошки збільшити вартість. проте є цілий ряд прихованих робіт, застосування різних розцінок, перевозок... Не буду вдаватись у дрібниці, фахівці знають.
 • Гость: Акту походу ще немає, оскільки роботи тільки виконуються. Але такий матеріал дозволить тормознути потенційне перевищення цін на матеріали і послуги. Іраклій, а що ви думаєте про ПДВ? Воно в кошторисі є, а по факту фірма не є платником ПДВ. І сума договору складена так, ніби в ньому є ПДВ.
 • Гость: Доречі я писав, ще не прочитавши Ваше повідомлення. Подумав що виникне таке питання.
 • Гость: Як мінімум один акт виконаних робіт має бути, оскільки перераховано декілька сум, перша сума - аванс, а далі по актам. До завершення робіт таких актів можуть бути десятки на менші суми: виконав одну роботу - запроцентував, виконав іншу - запроцентував. І відповідно даєш на оплату. Одна процентовка (форма КБ-2 на мові будівекльників) при оплаті може бути розділена на кілька траншів в залежності від наявності коштів або скорійше казначейських підкріплень.
 • Гость: От тепер хай ділять свої КБ-2 правильно, знаючи що за ними вніматєльно дивляться. А "кримський слєд" як вам?
 • Гость: Аналогічне питання і з ПДВ. Якщо його не буде в акті виконаних робіт (а його ви кажете немає в платіжці) то його і не сплачено з бюджету міста. А по кошторису вони скажуть що на той час не знали хто буде підрядчиком або яка в нього буде форма оподаткування по завершенню виконання робіт. Тому передбачили загальне а розраховуються вже по факту. Тут кріміналу немає.
 • Гость: Нуууу... Кошторис складав Петраш А.І, а у фірми Єврожитлобуд директор Петраш О.І. Цікаво, знали вони на той момент хто буде підрядчиком? Договір складається на підставі кошторису, який надав підрядчик. Якщо їх було два - вибирається дешевший чи ще за якимись там критеріями. То, що їм дозволили робити роботи до 1 млн. без тендера - це просто жесть якась. Руки розвязали просто. Бюджет розвитку міста можна пустити втіхую за 6 платежів "нужним" людям. Пєчать казначейства на 504 тисячі є? 252, тобто 50% перерахували? В цих 50% є ПДВ згідно кошторису? Є. Що ліпше треба було зробити? Почекати пока вони всьо закінчать, а потім піднімати крик чи тормознути цей скажений розпил на підходах? По скромних прикидках, 90 тис. на вікнах і 88 тис. на "ПДВ" - маємо не багато не мало 178 тисяч наліво. Тєм болєє, що в статті нікого не звинувачують в криміналі. Просто показують розцінки "правильних" підрядчиків і обичних "лохів-продавців" в Сторожинці.
 • Гость: Ми з вами це чудово розуміємо, що всі це знали ще тоді, проте це лише догадки і слова. А це до справи не пришиєш. І порушення тут немає.
 • Гость: Хочу пояснити. Я не звинувачую ні Карлійчука,ні раду. Я хочу, щоб люди розуміли які речі відбуваються., де можна економити гроші,які належать Вам і мені.
 • Гость: Міша, побільше би таких як ти. Ти маєш активну громадську позицію, за що тобі дякуємо. І чим буде таких побільше, тим ми станемо більш демократичними, активними, непоборними - а відповідно кращими. Єдине, не завжди те, що на перший погляд здається явним, є таким насправді. бувають нюанси, тому при обговоренні, враховуючи знання і навички тих, що з цим стикаються і знають із середини, вспливає правда. Та й щука у воді не дає карасю дрімати. І ще, аналізуючи мої коментарі, побачите, що я не стороннік або противник тих чи інших конкретних посадових осіб будто мерії, адміністрації чи ради, і тим більше не говорив, що ти їх звинувачуєш. Просто стараюсь відкрити ті питання, з якими знайомий. Може це якось допоможе більш об"єктивно їх розглянути і уникнути зловживань.
 • Гость: Досвідчених фахівців, які готові допомогти з благою метою, дуже мало. Якщо ви хочете, зв'яжіться зі мною. Анонімність гарантую.
 • Гость: Діма, ти ж напевне бачиш з ІР адреси звідки я пишу і що не можу звязатись напряму. Вернійше можу через Вайбер або Вацап. В соцмережах я не зареєстрований, то там звязатись не вийде. Якщо хочеш, я напишу або наберу у Вацап.
 • Гость: Ми відмовилися від можливості "вичисляти" когось по ІР-адресах. Таку інформацію таки хтось захоче колись мати. Тому ліпше її навіть ми не будемо мати. Я такий же "старовір", не зареєстрований в соцмережах. Тому ось моя особиста електронка: [email protected]
 • Гость: Тобі покидьку ці гроші точно не належать бо в свому поганому житті не заплатив жодної копійки у міський бюджет.Або розкажи де ти працюєш і хто тобі платить гроші.
 • Гость: Доброго дня.Я той самий Петраш О.І.з яким мерія підписала договір на виконання ремонтних робіт.Так ось Михайло, хочу Вас запитати-на якій підставі Ви вводите людей в оману?Ви пишете що вартість 1м2 вікна у нас вартує 1982 гривні,що є абсолютною брехнею,вартість 1м2 вікна вартує 1152 грн.Ви шановний, пишете, що можна було б зекономити 90 тис.грн,а відомо Вам що всі вікна та металопластикові двері обійшлися міській раді в 99 тис.грн.що зазначено в акті форми КБ2в за березень 2016 року,який знаходиться в міській раді?Ви хочете сказати,що всі конструкції ми повинні були зробити за 9 тис.грн.Стосовно ПДВ,моє підприємство не є платником ПДВ а є платником єдиного податку за ставкою 5%.В кошторисі наданим нами ПДВ і близько не має,але я думаю що Вам і не потрібно було б на нього дивитись,бо в іншому разі в Вас не було би причини нас оббріхувати.На зекономлені кошти від різниці податків ми значно розширили обсяги робіт і до Вашого відома , єдиний податок направляється в бюджет міста.Я сьогодні передав кошторис та акт виконаних робіт в службу безпеки України,так як приховувати мені нічого.А особисто Вам, я можу в любий зручний для Вас час предявити всі документи для вивчення та подальшого спростування своїх здогадів..Якщо Ви Михайло, не напишите спростування на свою статтю, то свою гідність я буду захищати в суді. Слава Україні! Якщо у когось є запитання залюбки відповім.
 • Гость: Ну молодці. Тільки скоріше всього Міша робив розрахунки по тих документах, які йому дала міська рада. Ви тут ні слова не згадали про кримський профіль. А всім цікаво.
 • Гость: Міша робив розрахунки за першоначальним кошторисом,який був складений в жовтні 2015 року і який в силу зміни податкового законодавства мав бути обовязково переглянутий з 01.01.2016 року.А щодо кримського профілю то це повна маячня,конструкції були закуплені у офіційного представника заводу який знаходиться в м.Чернівці,а сам завод знаходиться в м.Рівне,погодьтесь трохи не сходиться з географією.На це є всі підтверджуючі документи. Дякую.
 • Гость: Що випливає з статті: кошторис є неві"ємною частиною договору. Договір складається не в жовтні 2015, а 25 грудня. В жовтні 2015 року НІХТО не міг знати про те, що будуть робитися ці ремонти, бо вони лише 25 ГРУДНЯ 2016 року були закладені в бюджет розвитку і затверджені депутатами міськради. Завод по випуску вікон знаходиться в місті Рівно. А завод по випуску профілю для цих вікон - в Сімферополі. Це різні речі і не потрібно їх плутати. В Інтернеті багато інформації на цей рахунок ще з 2009 року. Собствєнно, в статті є картінка про те, що ще в 2009 році Акорд-С закупляв цей профіль у Єврофасада. Дальше. Кошторис надали як невід"ємний додаток договору по інформаційному запиту, який був тут же на сайті опублікований (ссилка на началі статті) і виглядав конкрєтно вот так. Ніхто ці документи "втіхую" не зливав, вони були получені від міської ради як отвєт на запит.
 • Гость: Єслі ще закопатися, то ні в одній проводці, проведеній ПП БК Єврожитлобуд не було вказано жодного акту виконаних робіт, а він мав би бути вказаний як підстава. Одна підстава була - Аванс 50%. Він переведений згідно п. 3.2. договору. Це видно на тій же картінці в статті. Тоєсть сначала 50% авансу, потом робота. Про які акти Кб-2 ми можемо говорити? Тут вопрос не до фірми, а до чесності мерії. Вона мала можливість провести прозорий конкурс, щоб потом у громади не було вопросів. Вона так не зробила.
 • Гость: Виділив цей коментар
 • Гость: Замітьте, ні одна з служб не заступиться за Сторожинець-інфо. Ніхто, ні Ми з Вами, ні громадяни міста не скажуть своє ФЕ меру за розкрадання бюджету. Навіть мер зі своєю світою не розуміють, що їх зупинили перед криміналом. Така дійсність, от такі ми жлоби.
 • Гость: Не зрозуміло , хто платить хлопцям за дану статтю, але одразу видно , що вся ця маячня розрахована тільки на одне. Змістити з посади нашого доброго господаря , мера Карлічука М. М. Знаючи , принциповість мера міста , він десять раз би зважив , перед тим щоб заключити договір з підрядником. Знаючи , особисто підрядників то вони ніколи би не "замастили руки" на бюджеті рідного міста . А безпідставно звинуватити можна кожного , не маючи доказів , не варто обвинувачувати. Я думаю , що автори цієї замовної статті обов'язково понесуть відповідальність в суді з чималими матеріальними збитками. Люди, не вірте всьому , що написано , аналізуйте самі!
 • Гость: Я вам більше скажу, якщо мер невинуватий і це все маячня, то я би на його місці подав би до суду і висудив чималу суму за моральну шкоду. Хоча я сумніваюсь, що мер подасть до суду. Особисто я, більше довіряю громадським активістам та журналістам ніж представникам влади. Хоча Шморгун і молодець в деяких питаннях, але не підтримую його по питаннях подвійного громадянтсва, в яких він просто некомпетентний. І дуже він грубо мочить БЮТ.
 • Гость: Знаєш ти мера,- не неси маячню, яка принциповість? Підла завислива низько моральна людина. Цей договір на ці злощасні вікна говорить тільки про одне, що він або повний невіглас, або крахабор в чужих руках. Тут господарністю і не пахне. У нас є багато підрядників, які не "замастили руки" в бюджет міста. До людей не звертайся бо через таких мабуть, як ти людям простим життя немає, Ніяк не наїстеся, думаєте на той світ заберете.
 • Гость: "Люди, не вірте всьому , що написано , аналізуйте самі!" - ДА! ДА! ЗАСТАВ ЇХ ДУМАТИ!!!! Ця стаття - це просто ЙОБ*НИЙ КРИК до людей! Думайте, дебіли! В статті немає жодного висновку, просто розписані циферки з бумажок! Всьо! На твого "особистого" підрядника ще зо 5 контор зареєстровано і він получає ще хєрову гору бабла від бюджетних установ з Путильського і Сторожинецького району. Чєсний пречєсний чоловік. Скажи спасіба, що на ньому не зупинилися, а просто проаналізували документи.
 • Гость: Судячи з цього матеріалу непоганий розпил організував мер на вікнах та дверях. У мене чомусь в голові наступне питання - що робити будемо шановні? Зрозуміло, що і поліція і прокуратура читають сайт і в курсі справ, але як їх зворохнути з місця, щоби вони відкрили кримінальне провадження хоча би по факту розкрадання бюджетних коштів? Можливо Михайлу Шморгуну варто було би звернутись із відповідними заявами до прокуратури та поліції? Якщо звичайно ви, Михайле, вважаєте це за потрібне. Або хтось із депутатів наприклад взявши до уваги матеріал зробив це. Загалом, респект Михайлу за розслідування. Так тримати, тільки ба вам хлопці вистачило бажання та наснаги робити такі викриття й на далі.
 • Гость: Шановний, кримінальне провадження буде відкрите в разі наявного порушення , а якщо його там немає , то вельмишановний Шморгун піде до суду за наклеп!
 • Гость: А ви покажете нам, вельмишановний анонім, де саме в наведених документах НАКЛЕП? Може мер не підписував цей договір? Підписував. Може суми в кошторисі не такі? Такі. Може в статті написано що хтось щось вкрав? Ні, не написано. Чи може на вас, шановний працівник мерії, шапка горить? Бачите підсвідомо те, чого там немає?
 • Гость: МОЛОДЦІ і ті і другі одні зуміли впіхнути кримські вікна при цьому не забули заробити грошеннят, хотя наші вікна у два раза дешевші і нічим не гірші, другі зуміли опублікувати матеріал при чому зовсім нікого ні вчому не звинуватили просто матеріал, ну а нам жителям нашого міста робити висновки,
 • Гость: Простите, но если это вранье, то почему гор. совет не опубликует отчёт по этому делу, чтоб избежать лишних вопросов со стороны простого народа? Пусть просто документально опровергнут написанное в статье. Я думаю, что Сторожинец Инфо не откажутся опубликовать такую статью. Пусть напишут, как они выбирали поставщика, от каких поставщиков отказались и почему.
 • Гость: Підтверджую. Ми готові опублікувати відповідь від мерії на цей матеріал. Я навіть закріплю цей коментар. Ми будемо раді, якщо це виросте в діалог.
 • Гость: Мальчики перевірти роботи про промивці каналізації яку робив і заказував копчик. Там ребята вообще за три дня роботи взяли триста штук гривасів і поїхали тхаті. Там кб2 точно є. Вікна це всеихерня ви тут облом получити. Підрядник битий вовк. Він знає де можна заробити і на яких видах робіт. По Путилі пройшла перевірка і не хрена неизнайшли, хотя там обєкт набагато більший був. Ребята вас повели не провильним путем. Копніть на тих хто вам дав цю ідею і побачити різницю.
 • Гость: От не сміши народ. Судді хто? Яка перевірка могла пройти по Путилі??? Свої своїх прикрили за откат? По мосту в Красноїльську тоже перевірка пройшла і написали, шо Нуцул тютєлєчка в тютєлєчку поставив там міст за 1,08 млн. грн. Два швелєра, трохи дошок і бєтона. Ти ж розумієш, як такі перевірки катаються? Від стола до стола.
 • Гость: А по роботах по промивці каналізації перерахували тільки 110 тисяч чи шось таке. Хотіли триста, нє вишло. Матейчук тормознув.
 • Гость: Нічого не тормознув. Нехай Сторожинець Інфо дасть запрос в міську раду , 110.000 перераховано в грудні 2015 р, а 200.000 в січні 2016 року. Замітьте, за промивку новопрокладених труб, але чомусь думаю що цей факт наших журналістів цікавити не буде.
 • Гость: Дайте народу подробностєй! Може актівісти і напишуть запити по тих трубах? Очєнь інтєрєсні факти.
 • Гость: Судячи з того , як ви проінформовані то ви маєте пряме відношення до запросу даних матеріалів по статті по вікнами, я думаю , що вам не складно буде отримати і матеріали по прочисткі каналізації. Було би лише бажання..... Чекаємо розслідування і по цьому факту, наскільки мені відомо , там зовсім другі дійові особи.
 • Гость: Надєємся шо наші актівісти не спять і напишуть запити по тому шо нада. Може у вас і по комунхозу наводочки єсть?
 • Гость: А де статті про те що матечук магазин достраює на мості без документів, де статті про доліцоя що він прикриває мойку на кобилянській яка працює без єдиного дозволу і документу, де вісвітлення як доліцой побудував свій комплекс і дере гроші за оренду і взагалі не плотить податки, де що депутат і він же директор білка заріччя збирає гроші з людей і займається крмерцією і проводить воду на заріччя і до того ще і зам голови.
 • Гость: Вы знаете про это не мало, так почему не станете колумнистом и не напишете статью? Я никого не защищаю, но хотя бы попытайтесь помочь. В паблике вконтакте кто-то писал такие слова: "Хочешь изменить мир? Начни с себя".
 • Гость: поподробніше можна? Телепатів тут немає, а всім дико інтєрєсно. Особливо про Заріччя. Може найдеться хтось, хто підтвердить про воду?
 • Гость: Послухай дед відповідь на твій маразм.по перше що до М.М Карлійчука кращого господаря міста не було від часу СССР.друге Матейчук не є настільки безтолковим.щоб у центрі добудовувати магазин. не маючи на те дозволу.він чудово розуміє.що на посаді яку він займає.знайдеться якийсь бездар.який не варта печеноі цибулі.та в переривах між безграмотною писаниною чухає своі гнилі "фаберже"почне шукати ганч порядним. та шанованим у містті людям.3.Що до Деліцоя М.А довожу до твого дед відома.що Микола Артемович не є власником побутового центру.а податки за оренду платить власник що місяця і останне.займись дід ділом.та покажи на що ти вартий.а то від свого яду задихнешся.побудуй хоча б туалет.та греби бабло. Залиш у спокоі депутатів.директорів.та нашого шановного мера.Не суди усіх по собі
 • Гость: Послухай Ванька.ти напевно живеш ще в СРСР.з цієі команди можно людське слово сказати тільки про Деліцоя.бо я особисто звертався до нього з проблемою.з якою я ходив і до велебного мера теперішнього.коли він був головою.він ганяв мене як пса по всіх інстанціях і до Брижака.то взагалі пусте місце.крім да да нуль.а Микола реально поміг за тиждень.навіть коньяк не взяв вигнав з кабінету.Дякую йому щиро.та й майно він заробив своіми руками.мозгами.та горбом.ще далеко до того як став у влади.хто мав з ним діло.реально знають що він порядна людина.і тепер допомагає хворим.а решта панство на казьонному привикли бабки гребти. для них люди челядь.лиш коли вибори бьють себе в груди та обіцяють гори.а потім хоть потом ім по цимбалам.головне щоб ім тепло було.нема слів.одні ємоціі.Ім навіть пенсіі високі не потрібні все для людей стараються саракі
 • Гость: Дуже цікаво побачити відповідь мерії! Якщо вона взагалі буде:)
 • Гость: Хочеш я тобі розкажу, яка буде відповідь від мерії? Бла-бла, це був авансовий платіж, бла-бла, акту виконаних робіт немає, бла бла, загальна сума договору була зменше на 170 тисяч, бла бла бла... Кошторис такий є і це все неправда просто. Ця стаття - це ляпас.
 • Гость: Вони убогі навіть не розуміють, що часи помінялися, що з його комуністичносовковим мінталітетом треба сидіти вдома. все життя просидів на шиї держави, а не зрозумів, що красти від людей гріх.
 • Гость: Тобто тільки на вікнах та дверях мерія теоретично могла б зекономити від 79 до 91 тисячі гривень. А це в п’ять разів більше, ніж мерія витратила на спортінвентар для міських спортсменів на цілий рік… - це враховуючи факт, що ви рахували загальну вартість по цінам фірм, що працюють в Сторожинці. Думаю, якщо детальніше дослідити ринок, та замовити двері у виробника, різниця буде ще більшою.
 • Гость: Де ви були хлопці коли Киюк за відсутності .Карлійчука все місто обікрав, ?підніміть документи за період відсутності мера та подивіться як Бухгалтер м.ради разом з Киюком роздеребанили бюджетні кошти.
 • Гость: Технагляд. По суті: 1. Кошторис складений із запасом - це добре в реаліях постійного знецінення національної валюти (фактична ціна придбання того чи іншого матеріалу все одно контролюється на дату його закупівлі відповідно до середньо ринкових цін на такий матеріал) 2. Петраш О.І. досить совісний підрядник. Він постійно шукає шляхи здешевлення вартості ремонтних робіт з метою збільшення їх обсягу. Простими словами планували замінити вікна, двері, настелити підлогу та пофарбувати стіни і стелю, а по факту крім всього переліченого відремонтували ще й систему опалення, систему електроживлення та дах вхідної групи. 3. ПДВ сплачується до державного бюджету, а єдиний податок до місцевого. В даному випадку м.Стожинець. 4. Висновок правильності розрахунку вартості виконаного ремонту дасть фахівець Державної фінансової інспекції. P.S.Нікого не захищаю і не звинувачую, але інформацію потрібно аналізувати по факту, а дана стаття побудована на основі кошторису тобто намірів.
 • Гость: Ну а в намірах ми бачимо 202302 на 100 м2 металопластикових вікон площею до 2 м2 (яких там на будівлі десь 15), тобто за 1 м2 - 2023 гривня. Нефіговий запас, я рахую. Віри будь-якому фахівцю будь-яких державних інспекцій у мене особисто немає взагалі. Якби була - у нас в державі все було би добре і всі роботи виконувалися би чесно.
 • Гость: Ще раз пояснюю,якщо не читали мій коментар:всі металопластикові конструкції(вікна та двері) вийшли згідно акту виконаних робіт на загальну суму 99 тисяч,а не 202302грн.По перше в поршоначальному кошторисі були враховані конструкції з ламінованого профілю,який набагато дорожчий.Будь ласка не спішіть з висновками,не ставайте на тіж граблі на які став Міша,бо його біднягу підставили,і вся його громка стаття всього навсього фейк. Дякую
 • Гость: НЕ ВИКРУЧУЙСЯ, це смішно
 • Гость: Шановний пане Петраш О.І. Ви, як підприємець зробили все вірно у Вас бізнес і нічого іншого. Правдами неправдами отримали замовлення, назначили ціну куди ввійшли всі Ваші затрати плюс маржа, сплатите свої 5% і все. Тут питання до мерії і її очільників, що то за бухгалтерія, яка не вміє правильно в інтересах громади рахувати? Виникає питання: - або головний бухгалтер мерії з спеціалістами дурять голову меру, підставляючи його під кримінал, або сам мер заставляє своїх підлеглих займатися протизаконними діями, або вони всі по самі вуха в злодіяннях по розкраданню бюджету міста. І Вас в матеріалах Сторожинець-інфо ніхто нівчому не звинувачує, просто виклали факт з вікнами і дверима. А ПДВ це серйозно, бухгалтерія повинна це знати.
 • Гость: Шановні саме жахливе у нашому місті те що нас усіх мають за придурків.Про всі ці схеми можно говорити безкінечно починаючи з того часу відколи власність міста подерібанили між собою Манілічі Антонюки Березовский Любімський.Всі підприємства знищені продані за безцінь. За наші гроші роблять всяку фігню тіпа плитки лавочки фонарі квіти. Це може добре але нас хтось запитав?Всі дуже хвалять мера і кажуть що він самий великий господар бо багато зробив.Хочу всім сказати що на всі безделушки викидають мілліони наших грошей.Таких мілліонів у місті раніше не було.Змінилися податки і у місто прийшли гроші аот як ці гроші витрачають це питання до депутатів імера.Наприклад ну яка така потреба робити сквер біля міліції з фонтаном коли впарку є фонтан який потребує ремонту причому знаходяться напроти один одного?А люди у місті мають великі проблеми з водою з тротуарами і т. д. Може Шморгуну треба перевірити а скільки грошей пішло на площу .на новий фонтан було би цікаво.
 • Гость: А може не Шморгун М. , а МИ, прийшли б до мерії підпалили пару скатів і спитали би мерію, де гроші. Чому мовчки депутати спостерігають за цим дерибаном? Чому ? Може би сама мерія відповіла на всі запитання, фонтанів, площ, лавочок. Зараз риють вул. Кобилянську, бачу там " тотальний контроль" навіть головний бухгалтер мерії там була, ПЕРЕВІРЯЛА, чи старі чавунні труби ще є. А валили наш район планомірно , системно і вина в цьому не підприємців, не вони сиділи за кермом.
 • Гость: По суті: 1. Кошторис складений по максимальним цінам - правильний кошторис, в умовах постійного знецінення національної валюти (всеодно реальна вартість матеріалів в акті виконанх робіт контролюється на конкретну дату закупки відповідно до середньоринкових цін що склались по регіону) 2. ПДВ сплачується до державного бюджету, єдиний податок до місцевого, тобто м. Сторожинець. 3. Петраш О.І. досить совісний підрядник. Завжди шукає шляхи здешевлення вартості робіт з метою збільшення їх обсягу. Простими словами: планували замінити вікна, двері, настилити підлогу та пофарбувати стіни, стелю, а крім переліченого він на зекономлені ще й відремонтував систему опалення, електропроводку та дашок ценрального входу. 4. Висновок правильності розрахунку вартості виконаних робіт дасть фахівець Державної фінансової інспекції. P.S: Нікого не захищаю і не звинувачую, але інформацію потрібно аналізувати по факту, а дана стаття побудована на основі кошторису, тобто попереднього планування.
 • Гость: Петраш Олександр дуже порядна людина, багато хорошого за власні кошти зробив для Сторожинецької гімназії, Саша як батько своєї дитини я Вам дякую, дуже уважно прочитав матеріал і зрозумів, що власне до тебе як виконавця не має жодних питань та претензій, тут все мутить бухгалтер міської ради яка ніяк не може на красти, а М.М. Карлійчук просто їй довіряє, нерозуміючи те що вона просто його використовує.
 • Гость: скажите- в Сторожинце один только Петраш на подхвате-почему только он делает заказы?у которого дороже и не платит ПДВ?почему на Чаплыгина 40 заставляют под него напрягаться ,что бы он делал там крышу и другим не дают -которые сделают дешевле и качественнее?а был ли тендер-а был ли мальчик???
 • Гость: Тому, що Петраш Олександр, порядна людина.
 • Гость: Нічого тут дивного , це так працює і буде працювати стара гвардія і її представник Карлійчук. А ви що думаєте вони будуть працювати за зарплату а в особі Карлійчука ще і плюс величезна пенсія. Просто смішно , насправді " відкати" які приваблюють чиновників які готові на все лиш би дорватися до корита. І чим більше робиться в місті тим більше відкатів, це називається убити двох зайців, і люди раді що в місті щось робиться і грошики течуть до меровської кишені. Простих людей мало цікавить те, що за ті кошти які потрачені наприклад на центральний майдан вистачило відремонтувати всі дороги на околицях. Не даремно Карлійчук відправив вже більше як десять років тому до Канади свого сина на ПМЖ. Він не настільки дурний щоб вкладати вкрадені кошти в Україні. Отак на бідних українцях багатіють і створюють собі теплі місця за океаном.