В 1816 році була перша письмова згадка про створення початкової школи у Чудеї. В таких школах учні вчилися читати, писати та вивчали арифметику, а також, оскільки вчителем був церковний кантор, викладалися основи релігії. Два століття тому Чудейська школа була змішаною – румунсько-німецькою.
Стара школа знаходилась на місці теперішнього кабінету директора, вчительської та сусідніх класних приміщень. В 1844 році було добудовано 2 класних приміщення на 100 учнів та житлову кімнату для вчителя. Через чотири роки в школі навчалося 34 учні. З початку 1940 року по червень 1941 року в Сторожинецькому районі сільські школи не працювали.
Восени 1941 року всі три Чудейські школи знову відкрились. Теперішній заклад з стінами з цегли та дахом з дранки мала 12 вчителів та 329 учнів. Школа мала 5 класних приміщень, ще два були орендовані.
В березні 1944 року Чернівецька область знову перейшла до радянської влади. Мова викладання була молдавська, алфавіт – кирилиця. Існували і паралельні класи з російською мовою навчання аж до 1948 року, коли відкрилася Чудейська школа №2, яку ще називали російською.
В 1946 році 7-річна школа №1 переходить у приміщення Палацу громадських послуг, де нині розміщений Чудейський НВК. В 1952 році вона була знову реорганізована в середню 10-річну школу, в 1964-1966 роках стала 11-річною, а потім знову повернулася до 10-річного плану навчання.
У середині 50-х років при школі існував інтернат на 65 місць з ванною кімнатою, буфетом, їдальнею, пральною кімнатою.
Перший випуск в якості середньої школи був у травні 1955 року. В 1958 році відкрилися вечірні класи для працюючої молоді. На початку 60-х років в школі навчалося більше 230 учнів. В 2000 році школа налічувала 519 дітей.
В 2015-2016 навчальному році в Чудейській ЗОШ І-ІІІ ст. №1 навчаються 310 школярів та працює 43 педагоги. Директором закладу є Петрашеску Раду Еммануїлович, який на цій посаді вже більше 25 років.
Вчора, 21 травня 2016 року, в Чудейській ЗОШ І-ІІІ ст. №1. відбулися урочистості з нагоди 200-річчя. На гарно прикрашеному подвір’ї освітнього закладу зібралися випускники різних років, керівництво району, депутати всіх рівнів, жителі села. Запрошені на свято були і дипломати з Румунії, а також представники громадських організацій та ЗМІ.
Для гостей провели оглядини кабінетами навчального закладу, розповіли про досягнення та плани на майбутнє. Після цього в святково прикрашеному спортивному залі відбулася урочиста частина, на яку було запрошено надзвичайно багато поважних гостей.
Захід вів директор Раду Еммануїлович, директор школи. Він розповів, що серед випускників школи є вчені, інженери, професори, заслужені педагогічні та медичні працівники, мудрі керівники, добрі господарі міст та сіл.
Урочисті промови гостей перемежовувалися з виступами школярів, аматорських колективів та ансамблів, гімнастичними виступами. Весь захід пройшов на позитивній ноті. Школі було подаровано багато цінних подарунків, починаючи з колекцій словників і закінчуючи комп’ютером та мультимедійним проектором.