Субота, Лютий 24
Білий Ангел - Центр яскравих подій

Чудей об’єднували за закритими дверима

2

Вчора в Чудейській сільській раді відбулася позачергова сесія, присвячена питанню децентралізації та добровільного об’єднання громад.

Незважаючи на те, що добровільне об’єднання є публічним процесом, який повинен проходити з залученням максимальної кількості жителів населеного пункту, сільська рада проголосувала за те, щоб сесія пройшла в закритому режимі.

На засідання не допустили не тільки жителів села, які не є депутатами, а й знімальну групу Сторожинець.Інфо, помічника депутата обласної ради Константина Гугу, а потім вже й самого депутата Чернівецької обласної ради від цього округу Василя Любимського. За це проголосували 15 народних обранців із 18, які були присутніми на сесії.

1

“Питання децентралізації – це публічний процес, що визначено Законом “Про добровільне об’єднання територіальних громад”, оскільки вирішується доля подальшого співіснування нової об’єднаної громади, – коментує експерт з правових питань Регіонального Офісу реформ Чернівецької області Ольга Чепель. – Таким чином, питання які стосуються об’єднання, повинні вирішуватися з врахуванням думки людей та публічно і відкрито.

Думка громади повинна бути врахована на сесії ради. Щоб не допустити зворотнього, громадам варто створювати ініціативні групи або органи самоорганізації населення, які би в силу Закону “Про місцеве самоврядування” та Закону “Про самоорганізацію населення” мали би право контролювати роботи депутатів з питань децентралізації і інших питань місцевого значення.

Для того, щоб провести закрите засідання, мають бути підстави. Що стосується журналістів, то це люди, діяльність яких є публічною і ненадання можливості висвітлення публічних заходів розглядається як вчинення перешкод журналістам, що тягне за собою порушення норм законодавства.”

Допоки Чудейська сільська рада “кулуарно” вирішувала долю об’єднання, в коридорі сільської ради відбувся справжній дискус щодо цього за участі громадськості та депутатів інших рад.

Що ж вирішили на сесії, вже після засідання розповів сільський голова Василь Падурі:

“Цей жахливий випадок неосвіченості та “совковості” депутатів місцевої ради зайвий раз доводить закритість та непублічність процесу децентралізації в Сторожинецькому районі, – коментує політолог Михайло Шморгун. – Відповідно результатом стане не дійсно нова громада, а конгломерат корупційних кулуарних домовленостей місцевих князьків.

Непублічність проведення негативно позначиться на інвестиційній привабливості району. Будь-який адекватний бізнесмен не буде вкладати кошти в розвиток громади, яка утворилася кулуарно і рада якої приймає рішення приховано. Це ганьба для Сторожинецького району взагалі і для Чудею зокрема.”

Наша редакція звернулася до правоохоронних органів з заявою та проханням дати правову оцінку подібним діям органу місцевого самоврядування. Про результати повідомимо пізніше.

Магазин Водолій
 • Гость: Сподіваюсь мешканцям моїх рідних Нижніх Петрівців вистачить розуму ігнорувати цей жалюгідний цирк. (Цирк ушёл а клоуны остались). Як тільки Любімскій починає ім грамотно доводити іхню тупість в цьому питанні вони як пси починають вити аби не дозволити їому виставити іх дурнями перед громадою. Коли у ниг немає аргументів вони тупо накидуються дурними висловлюваннями... Короче вони отримали тупий наказ для створення Румунської громади будь якою ціною, якою буде керувати Великий Інквізитор пан Пожога...
 • Гость: сміх та й годі! Всі ображені, соплі, сльози, і політолог Шморгун-???, відколи став експертом у таких питаннях? а у нього є якась бумажка що він політолог?, а на рахунок місцевих князьків так ж Любимський з Чудею, люди його добре знають.
 • Гость: А в тебе є бумажка з дозволом на друк всякої єресі, на даному ресурсі???
 • Гость: Міг би перекласти і не google перекладачем, ато зовсім не клеється. в перекладі - набор слів без змісту.
 • Гость: Іраклій, твої зауваження як завжди дуже влучні!! Я не сподівався, що хтось зрозуміє що там написано. Дорече, я твій фан, дякую за твої коменти, завжди цікаво їх читати. P.S.: Чому Іраклій??
 • Гость: Дякую. Я сам не знаю чому. Це було перше, що на той час пришло у голову. Нічого за цим не ховається.
 • Гость: Потужно =)
 • Гость: Непублічність і непрозорість це не є добре, але маємо те, що маємо, як сказав відомий українській класик. Декілька ремарок, я не знаю чи мають право депутати проводити сесію у закритому режимі, просто лінь зараз перечитувати законодавчі акти та регламенти, але мені інтуітивно здається, що мають. Обурило мене інше - це "велика мудрість" Сторожинець.інфо, які звернулись до правоохоронних органів за оцінкою ! Поясню чому - коли на останній сесії міської ради, депутати вигнали їх для того щоб робити дерибанчик по земельним питанням, то тоді все було ОК. Чому тоді не звернулись до правохоронних органів хлопці? Не додумались чи як? Чи образили вашого Любимського? Можете адекватно пояснити чому такі подвійні стандарти? Якій дерибан Шморгун, на сесія мова йшла про обєднання, ніяких земельних питань не обговорювалось. Скоріше за всього, реальний дерибан був на останній сесії міської ради, коли вирішили вигнати інфо. І ще одне, наскількі я зрозумів, за словами Любимського, просто було багато криків і не все було чути, що громадянину з Кучурова, якій потребував діалізу Плєгуца відмовив мотивуючи це тим, що у них своя громада. Так от на майбутнє, радив би у таких випадках звертатись до правоохоронних органів, зокрема до НАБУ із заявами. Як вчора в Чернівцях слушно порадив Гройсман, правда він говорив в контексті проблем із обленерго. Так само діяти і у випадку "непорозумінь" із чиновниками.
 • Гость: До правоохоронних органів написали, тому що питання децентралізації - публічне і не може бути розглянуто в закритому режимі. А в порядку денному сесії Чудейської сільської ради було тільки два питання - "Про надання згоди на добровільне об'єднання територіальних громад" та "Про делегування представників до робочої групи". І все. До речі, результати поіменного голосування щодо проведення закритої сесії не були опубліковані. Інші два - були. http://gromady.cv.ua/st/rada/240/documents/section/99 Через це звернулися за консультацією до спеціалістів в області - нам порадили написати заяву до правоохоронців. А також роз'яснили щодо зйомки земельних питань, вияснили багато цікавих моментів. Вчимося, до нас ніхто такого не робив, тому приходиться по цьому полю з граблями ходити =). Особисті листки голосування на останній сесії міської ради - http://stor-rada.inf.ua/2016/05/31/особисті-листки-голосування-31-05-2016р/ Якщо потрібно, ми можемо написати запит на всі рішення щодо земельних питань на цій сесії та опублікувати їх.
 • Гость: Хлопці, молодці! Так тримати! Публічно ще треба роз"яснити нашим горе-депутатам, що в розгляді звернень громадян по земельним питанням(земель, які належать всій громаді, а не мерії чи депутатам) не може бути секретів і хай не перекручують у персональні дані, а хай краще хоч один депутат відповість громаді звідки взялась ця космічна ціна на землю у Сторожинці, отут і НАБУ і прокуратурі непочатий край роботи!
 • Гость: Це якась "моя твоя не понимает". До чого цей шум і гам, адже вони проголосували надати пропозиції про об"єднання цілому ряду сусідніх сіл, не лише Їжівцям. Цього ж хотів Любимський. То ж за що вони спорять? А взагалі Їжівці доволі специфічне і багате село. Мабуть багатше аніж Чудей. Інша справа, що там податкової бази немає взагалі. Наразі. В Чудеї яка ніяка, але для старту є. Проте, не може бути бідною громада, із багатими жителями. Подивіться на Волоку, Мамаївці, Бояни, Остриця... У Волоці є з десяток фабрик, а скільки з них платять податки як юридичні особи з найманими працівниками? При цьому громада у всі часи концентрувалась і робила добрі справи. кожен давав по можливостях і скільки вважав за потрібне. Збирала таке собі самооподаткування у вигляді "общака". Ц кошти, навідмінно від самооподаткування, не обліковувались як бюджетні, зберігались готівкою і ними було легше вирішувати будьякі питання. Будь-то придбати матеріали, розраховуватись за роботу і навіть "добитись" фінансування чогось за державні кошти. Хочя я особисто не вважаю це нормальним явищем, проте саме до такого методу люди мали більшу довіру і бачили результати конкретних справ. І логічно, адже якщо ти крутий та багатий, гонору море, а до твоєї хати дорога як полегон. Що скажуть тобі подібні, як приїдуть до тебе у гості? Та й постійні ремонти джипа будуть коштувати немало. Тому і з Їжівцями, при наявності доброї організаціії, буде таке саме. А якщо вони будуть довіряти місцевій владі і знати, що їхніми коштами не будуть зловживати, сплата податків стане культурою. Але для цього потрібен час, багато часу. Тому я думаю що ця громада, навіть якщо буде складатись з трьох сіл, буде цілком самодостатньою. Хоча Любимський свою позицію доказує досить аргументовано, стримано і опираючись на широкий спектр нормативних документів з цих питань. Але немає конкретного аналізу і співставлення обох варіантів. Всі за і проти. А Бурла... що Бурла? Старіє чоловік вже і починається маразм, нестриманість.
 • Гость: Скажу вам, Бурла хоч і старіє, але він знає краще всіх, скільки той самий Любимський сплачує податків від своїх двох та триповерхових торгових космплексів, пилорам та ін, скільки оформлено працюючих людей офіційно і т.д., точнісінько так працюють у Чудеї всі інші це покоління інакше не знає і дітей своїх понавчили так само хитрувати, їхні подвійні стандарти зашкалюють, ви праві треба дуже багато часу...
 • Гость: Схоже, що питання утворення чи не утворення громади цікавить тільки бізнесменів. Ну і ще декількох рядових жителів села. Більшість людей не розуміють взагалі, що це має бути. Одні вже мріють про дороги, інші - про великі гроші, які нам виділить держава. І аргумент один- КУЧУРОВУ ж дали!!!!!! Шановні!!!!!!! А хто питав простих людей іхню думку? Чому ці горе- депутати нічого не роз' яснюють своім виборцям? Та тому, що самі нічого не розуміють! І на сесію, де вирішується доля більше як 6 тисяч жителів мають прийти всі 22 депутати, а не 18. І проводити сесію в закритому режимі - це ганьба. Просто ці народні обранці бояться комусь не вгодити. У нас прямо як у Ватикані, коли Папу Римського обирають. Все таємно .
 • Гость: Новий дитячий садок, ЦНАП, медичне обслуговування і світлі вулиці - це все результати Ювілейної об'єднаної громади http://decentralization.gov.ua/success/item/id/19