Середа, Лютий 21
Білий Ангел - Центр яскравих подій

Енергетичні напої під прицілом громадських активістів

3

Декілька днів тому адмінстратору нашої спільноти ВК LifeInStorozhynets в особисті повідомлення завантажили відеозапис, де в одному з магазинів Сторожинця покупець висловлює своє обурення щодо незрозумілого маркування відомого енергетичного напою.

Пізніше підписник попросив не публікувати це відео, оскільки вся розмова на ньому відбувалася на підвищених тонах з використанням ненормативної лексики.

Через деякий час до нас звернувся один з читачів з схожим питанням – його дочка придбала в Сторожинці алюмінієву банку з енергетиком, який досить популярний серед молоді.

Взявши до рук банку, чоловік виявив, що вона ззовні обклеєна плівкою. Знявши її, виявилося, що маркування, надруковане на банці, було від іншого напою того ж підприємства-виробника.

В магазині, який розміщений в центрі міста, ми придбали дві банки цього ж напою, обклеєні плівкою. Після того, як в присутності продавця зняли плівку з банки, під нею виявилося маркування іншого напою, назва якого не збігалася з надрукованою на зовнішній обгортці.

Окремо треба зазначити, що коли ми попросили чек на проданий товар, нам довелося чекати його біля 10 хвилин. При чому за цей час ще двоє людей купили підакцизні товари, але жоден з них не отримав чек і навіть його не вимагав.

Як нам пояснили згодом, продавщиця в цьому магазині працює всього декілька днів і при відеокамері просто розгубилася.

Маємо сказати, що вона розгубилася настільки, що після серії телефонних дзвінків кудись “наверх”, натисла “тривожну кнопку” і викликала службу охорони. До честі охоронців – в магазині вони були за три хвилини. А чек ми отримали тільки тоді, коли на допомогу продавцю прийшла її колега, яка вела себе спокійно та ввічливо.

Пояснивши охоронцям, чому ми проводимо відеозйомку, ми попросили їх викликати поліцію. Прибувши на місце, правоохоронці зробили опис підозрілого товару та вилучили його для проведення подальшої перевірки.

1

Через деякий час представник магазину електронною поштою надіслав нам лист від компанії-виробника, в якому було роз’яснення, що таке маркування банок з безалкогольними та слабоалкогольними напоями не є порушенням.

5

Зайшовши в інший магазин, на вітрині побачили дві банки цього ж енергетику, при чому на одній маркування було надруковане на банці, а на інший – на наклейці. Купивши обклеєну банку і взявши чек, – тут нам його видали швидко, – в присутності продавця зняли плівку, під якою знову було маркування іншого напою.

Виливши рідину в пластиковий стакан, ми виявили, що вона червоного кольору і має характерний для енергетика запах, але чи ця рідина є дійсно тим енергетичним напоєм, про який було зазначено на зовнішньому маркуванні, може сказати лише експертиза.

2

В декількох інших магазинах ситуація була аналогічна – на прилавках були банки як із плівкою, так і без.

Повертаючись до нашого офісу, ми помітили біля сміттєвого контейнера місцевого безхатченка, який якраз збирав алюмінієві банки. Як він пояснив, у Сторожинці можна здати таку банку по 3 грн./кг., але за непошкоджену банку дають вже 50 коп.

Ми не ставили собі за мету дискредитувати роботу працівників чи власників магазину або виробника. Вважаємо за потрібне почати суспільну дискусію про якість продуктів, які споживають сторожинчани.

Магазин Водолій
 • Гость: на черзі горілка, коньяк, пиво (склотару теж собирають), і головне ковбаса МПЗ "Колос" якась вона дивна
 • Гость: Пан Чеботарь.проявіть таку саму громадську ініціативу до роботи інтернет-клубів.які нехтуючи рішення місської Ради продовжують працювати в цілодобовому режимі і займаються так дуже цікавими речами.
 • Гость: От якраз з тими "дуже цікавими речами " вони розбиратися і не будуть .... Боже збав. ....Ви що ?як же ж самим собі на мозіль наступати ?
 • Гость: Ну ситуація дивна треба сказати. Але напої, шо Рево шо Шейк, хорошої якості, кому вони до вподоби, звичайно:) Я думаю тут якась партія закручена від заводу виробника, не думаю, що якась "паленка". Треба позвонити до заводу і запитати, тоді точно будемо знати. А жіночку продавця реально шкода, цей бичок накинувся з наїздом на неї. І цьому "активісту" варто було би знати, що алкогольні енергетики ну аж ніяк не можна дозволяти споживати своїм дітям, без різниці чи то Рево чи то Шейк. Ну і звичайно пахне трошечьки заказухою, хоча фіг поймеш Чобтотаря РР, може і дійсно вирішив розібратися з цими енергетиками. Я би на вашому місці Роман Романович зосередив увагу громадськості на те, що 99% магазинів не дають чеки і відповідно не сплачуть податок, о це реально проблема.
 • Гость: На відео чітко видно як продавець відмовляється видавати чек аргументуючи тим, що їй сказав керівник видавати чек тільки на вимогу покупця, У мене питання чи достатньо цього відео для того, щоб відповідна служба притягнула до відповідальності даний магазин, чи можливо потрібно писати комусь якусь по даному факту заяву? І яка саме служба має на цьогодення відреагувати по даному факту?
 • Гость: На даному відео дуже лобре видно, щр в магазині програмне забезпечення відповідає всім нормам і продавець пробила данний товар тому з цієї операції податок буде сплачений, а чек це вже питання інше, активісти повинні орієнтуватись в цих питаннях тоді правильно буде поданий матеріал.
 • Гость: А де саме це видно на відео? Я, наприклад, не бачив яке програмне забезпечення використовувалось. Потім в законі написано - "продавець зобов"язаний видати чек", а не "використовувати програмне забезпечення, що відповідає всім нормам"
 • Гость: Не розказуйте казок !!! Яке програмне забезпечення, в кожному магазині чи торговому закладі повинен бути КАСОВИЙ АПАРАТ! !!
 • Гость: НЕПОВИНЕН!!!
 • Гость: не все зрозумів виходить що бомжі збирають використану пусту банку у смітниках здають іх через якогось Саша на другий круг для продажу. Жесть
 • Гость: Ой Роман Романович ,як Ви гарно на Ви зверталися до свого "старого знайомого " ))))) Хочеться дуже побачити ,чим саме закінчиться цей рейд і які міри будуть прийняті до власника за невиданий чек ....хоча чек це проблема всього міста і ми самі не хочемо з цим боротися ....
 • Гость: А ніякі міри. Чеки видають зразу тільки в декількох магазинах - КООП Маркеті, Нормі, Кварті, Універмазі "Європейський". На Бродвеї не дають, в Оленюка не дають, в ночніку у не дають, у Карпа не дають, біля підвісного моста не дають і так дальше. Потом наша власть ті гроші, шо зібрали з акцизу, тратить знову на плитку і лавочки - таке враження, шо у них криша поїхала на плитці і лавочках. А нє, ще асфальт ложать де ненадо, а де надо - не ложать.
 • Гость: Чек це наша з вами проблема, а не влади чи ще чиясь там ....наша принципова позиція. ... або ти мені вибиваєш чек ,або я у тебе не купую !!!! Це ж так просто. ...
 • Гость: Цілком згоден. І чек має вибиватись на всі товари, що я купую в даному магазині, а не лише на підакцизні. І платити ми маємо саме ту суму, що вказана в чеку. Не хоче (може) вибити по апарату, нехай виписує вручну. Аналогічна ситуація і з проїздом у автобусах. На яку суму водій видав квіток ту і треба платити. Але нажаль ми до цього ще не доросли.
 • Гость: Але ж якщо ми до цього не доростемо то й ситуація в цілому не зміниться ....я особисто без чека на товар ,нічого не купую, чи то аптека ,чи що інше. .. А зверніть увагу на наші славнозвісні парковки та їхні талони .....
 • Гость: Мало шановні СЦИКУНИ, нагадую що активістом може стати кожен з нас. І замість того щоб тикати пальцем на очевидні проблеми нашого міста, спробуйте приміряти на себе цю роль. Та не забудьте покликати РР, бо без нього про ваші зусилля навіть "тролі" не дізнаються.
 • Гость: Пан Чоботарь, я як мати можу зрозуміти Вашу ініціативу по продажу не якісних товарів. Але як може тато звертатися до громади з проблемою неякісного товару, якщо він купив дитині чи його дитина, якій 16 років, купила алкогольну продукцію. Якщо Ваші діти ходять в магазин і купують " п'ють всяку гадость", то проблема не до продавців, власників чи виробників. В першу чергу, Ви як батьки, маєте контрулювати покупки власних дітей. По друге, який магазин продав неповнолітній дитині алкогольний напій? Це порушення законодавства. Не вибитий чек також являється порушення, але продавець повідомив, що розгубився не може знайти як пробити. Чек пробито на продану продукцію, це свідчить про наявність касового апарату і ліцензії. Якщо виникає проблема з якістю продукції, то потрібно терміного звернутися до виробника зі заявою про неякісний продукт, якщо з їхньої сторони є гарантія, що товар, виготовлений якісно та відповідає всім нормам, тоді робити "рейди" по магазинам. Продавець повідомив що не продає неповнолітнім алкоголь, їй хвала та подяка.
 • Гость: Якби продавець щодня пробивала по 20-30 чеків вона би не мала з цим проблем навіть розгубленою, на автоматизмі. Адже це її перший прямий обов'язок. А так, якщо вона пробиває раз у місяць... Ви можете собі уявити щоб вчитель не зміг поставити оцінку учню бо забув як пишеться ціфра. Касовий апарат мало що він є лише для того щоб закрити і відкрити операційний день. Ним треба ще користуватись, адже це не елемент декору. Але нажаль наша податкова дуже пасивна в цьому плані. І як каральний орган і в плані проведення роз'яснювальної роботи.
 • Гость: Не порівнюйте роботу вчителя з роботою інших спеціалістів. Вчитель, робота важка, потребує уваги та терпіння, їх знання передається Нашому майбутньому поколінню. Продавцем може стати будь-хто, працювати з програмним забезпеченням дається не всім зразу, на це потрібен час.
 • Гость: Які програмні забезпечення? ??Ви про що ???? Як може працювати продавцем людина, яка не вміє користуватися касовим апаратом? ?? Хоча там немає нічого особливого. ...
 • Гость: Таке враження, ніби ви в тій Італії не підлогу миєте, а очолюєте департамент по оподаткуванню?
 • Гость: Ні ,не підлогу мию, а підприємцем ось уже дев'ять років ,а маючи власну справу треба й закони гарно знати ,особливо податки та оподатковування. ..інакше за два дні прогориш
 • Гость: Коли у нас за кожен не вибитий чек господарю будуть давати 15 тисяч гривень штрафу, а покупцеві, який виходить з магазину 400-500 гривень, то тільки тоді продавець навчиться чеки видавати, а покупець їх вимагатиме! !!!! Така система діє в Італії і досить таки ефективно. ..
 • Гость: Ну ви ж бачили, продавець повідомила, що на роботі тільки четвертий день, цілком ймовірно, що рзгубилась там ціла компютерна програма, доречі, як тільки пробитий код товару через цю програму дані передаються електронно до податкової. Так і касові апарати з модемом працюють. А у РР теж не дають чеків, тому грош ціна таким рейдам. Претензію направити виробнику мало бути громадським активістом.