За посів і вирощування маку настає відповідальність

Незаконний мак

Правоохоронці з року в рік ведуть боротьбу з незаконним обігом наркотиків, незаконними посівами та вирощуванням наркотиковмісних рослин тощо, але цілком побороти не вдається.

Все рівно дехто умудряється посіяти та виростити їх. Навіть бувають випадки, що серед поля, де ростуть високі сільськогосподарські рослини (пшениця, кукурудза, соняшник тощо), а також серед лісових та посадкових насаджень, щоб не бачило стороннє око, сіють, а потім ретельно доглядають та вирощують як рослини коноплі, так і рослини снотворного маку.

Сторожинецькою місцевою прокуратурою спільно з територіальними підрозділами поліції завершено досудове розслідування у 14 кримінальних провадженнях стосовно 14 осіб за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого   ст. 310 КК України, тобто незаконний посів або вирощування снотворного маку чи конопель. Дані провадження з обвинувальними актами скеровані до суду.

Під час досудового розслідування вилучено понад 3000 незаконно вирощених рослин снотворного маку, які містять наркотично активні алкалоїди опію – морфін та кодеїн, а також понад 50 рослин конопель, які містять в своєму складі наркотично активний компонент – тетрагідроканабінол.

Доцільно нагадати, що в Україні громадяни не мають права сіяти й вирощувати мак снотворний та коноплі. Дане явище в останній час набуло масового характеру з огляду на період їх дозрівання.

Звертаючись до громадян, необхідно зауважити, що за незаконний посів або вирощування снотворного маку чи конопель, громадяни нестимуть адміністративну або кримінальну відповідальність.

Зовсім незначна кількість посіяних або вирощуваних рослин снотворного маку (до ста рослин) чи конопель (до десяти рослин) може бути підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності за ст. 106-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка передбачає відповідальність у вигляді штрафу від 18 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян  з конфіскацією незаконно вирощуваних наркотиковмісних рослин.

Якщо кількість рослин є більшою – від ста до п’ятисот рослин маку чи конопель у кількості від десяти до п’ятдесяти рослин, настає кримінальна відповідальність відповідно до ч. 1 ст.  310 КК України. Покарання за цей злочин передбачене у вигляді штрафу від ста до п’ятисот неоподатковуваних  мінімумів доходів громадян або арештом на строк до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 3 років.

Джерело: Сторожинецька місцева прокуратура

Категорія: Інформація Кримінал
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ